Під керівництвом МВФ Україна неухильно перетворюється в сировинний придаток Заходу і де-факто в напівколонію. Про це заявил голова Політради партії «Опозиційна платформа – За життя», народний депутат Віктор Медведчук.
Парламентарій звернув увагу на повідомлення Світового банку, яке на тлі коронавирусного ажіотажу залишилося майже непоміченим: 2019 році українські «заробітчани» переслали в Україну 15,8 млрд доларів США.
«Це гігантська для нашої країни сума, яка багато в чому і забезпечила виживання українців в минулому році, незважаючи на антисоціальну політику держави. Нагадаю, що 15,8 млрд доларів США – це понад 10% ВВП України. Показово, що сума, яка надійшла від українських "заробітчан" в 2019 році, більш ніж в 6 разів перевершує прямі іноземні інвестиції в Україну за 2019-й», – зазначив Медведчук.
Однак у поточному році ці надходження істотно скоротяться, підкреслив політик.
«Світовий банк прогнозує значне падіння обсягів грошових переказів трудових мігрантів в 2020-му-за коронавіруса. Найбільше обсяги переказів скоротяться для країн Європи та Центральної Азії. За оцінкою Світового банку, на 27,5%», – повідомив Медведчук.
Парламентарій пояснив, що означають ці втрати для України.
«Не менше 5% ВВП лише на самій сумі надходжень у країну. До цього необхідно додати: допомоги по безробіттю (а, за оцінкою прем'єра Шмигаля, з-за карантину в Україну повернулися 2 млн «заробітчан»); зниження споживчого попиту в країні. Ці та інші чинники формують ще не менше 3% втрат ВВП», – додав Медведчук.
Політик переконаний: таким чином, поряд з падінням промислового та сільськогосподарського виробництва різке зниження надходжень від трудових мігрантів та повернення «заробітчан» в Україну в якості безробітних стає ще одним чинником системного посилення економічної кризи в країні.
«Питома вага продукції машинобудування, в українському експорті в 2019-му знизився до 9,1%. При тому, що частка зерна в українському експорті становить 20,9%, питома вага борошна (простого продукту переробки зерна) у загальному обсязі експорту – всього 0,4%», – нагадав Медведчук.
Народний депутат упевнений: саме під керівництвом МВФ Україна перетворюється на сировинний придаток Заходу і де-факто в напівколонію.
«Подолання цієї напівколоніальної залежності – основне завдання України. Без набуття суверенності, в тому числі і в економічній політиці, вихід країни з системної кризи неможливий», – резюмував Віктор Медведчук.