Новий сценарій дозволив би мінімізувати ризики, які існують зараз.
Про це мовиться у рішенні Громадської ради, передає "Європейська правда".
Громадська рада при МЗС схвалила документ 23 квітня.
У ньому наголошується, що створення органу за схемою, яку попередньо погодив керівник ОПУ Андрій Єрмак, несе ризики для України й є "спробою Росії нав'язати власну логіку та сценарій реалізації Мінських домовленостей".
Ця логіка полягає у фактичній "придністровізації" конфлікту через визнання Україною маріонеткових адміністрацій окупованих Росією територій Донбасу стороною конфлікту, початок прямих переговорів між Києвом та маріонетковими адміністраціями, закріплення за Росією статусу посередника,.
– вважають представники Громадської ради.
Вони наголосили, що це може призвести до уникнення Росією покарання за скоєння міжнародно визнаної агресії проти України та інших воєнних злочинів у нашій країні.
Експерти вважають, що Україна має можливість створити Консультативну раду, уникнувши цих ризиків, якщо призначить її членів без формального погодження з окупаційною адміністрацією у Донецьку та Луганську.
Україна має безумовне право самостійно створювати будь-які органи, організації та структури, котрі мають за мету забезпечення прав громадян України, які проживають чи проживали на окупованій території.
Зокрема Україна може самостійно створити Консультативну раду,.
– запропонували члени Громадської ради.
Громадська рада при МЗС у своєму рішенні закликала президента України, Верховну раду, уряд та МЗС розглянути можливість створення Консультативної ради у такому форматі та "наполягати на включенні Консультативної ради, створеної за вказаним алгоритмом, до роботи Тристоронньої контактної групи".
Все, що відомо про Консультативну раду щодо Донбасу – читайте за посиланням.