Кожен п'ятий український будівельник покинув Польщу, в галузі можливий колапс
Кожен п'ятий український будівельник покинув Польщу, в галузі можливий колапс

Кожен п'ятий український будівельник покинув Польщу, в галузі можливий колапс

ins{.

Польський будівельний сектор закликає уряд розширити пакет стимулюючих заходів на тлі побоювань втратити українських працівників через закриття кордонів у зв'язку з короновирусом.

Про це повідомляє Bloomberg.

"Закриття європейських кордонів несе величезні ризики для польської промисловості, яка оцінюється в 200 млрд злотих (47 млрд доларів), і яка залежить від мігрантів.

Особливо страждає будівельний сектор", - пише агентство.

У Bloomberg відзначають, що на будівельну галузь Польщі, в якому працює близько 400 000 чоловік, припадає 8 % валового внутрішнього продукту.

За даними видання, Польщу вже покинув кожен п'ятий український будівельник, а потенційні польські робітники не можуть повернутися в країну.

Наголошується, що зараз сектор стикається з проблемою з-за того, що українська робоча сила, від якої вона залежить, поступово повертається на батьківщину.

Зокрема, близько 20 % українських робітників вже вирушили додому і не повернуться, поки не будуть відкриті кордони, що може зайняти місяці.

За деякими оцінками, 2 мільйона українців працюють у Польщі.

а даний момент країна вносить останні штрихи у свій пакет заходів стимулювання, щоб уникнути рецесії і захистити робочі місця.

При цьому, лобістська група для будівельників попередила про неминучі ризики і закликала до більш сміливим крокам, включаючи продовження термінів, щоб уникнути штрафів і призупинення деяких податків і зборів.

"Серйозне відсутність робочих призведе до значного скорочення можливостей галузі", - заявила Польська асоціація будівельних роботодавців у відкритому листі до уряду.

Крім скорочення ринку праці, будівельна галузь може незабаром також потерпіти зниження попиту, оскільки інвестори ставлять проекти на паузу на тлі посилення обмежень з-за спалаху короновируса, а також невизначеність щодо стану поствирусной економіки.

зокрема, бізнес просить уряд продовжити терміни перебування та робочі візи для працівників, а також - призупинити стягнення деяких штрафів і податків.

Як повідомлялося раніше, вчора повернувся десятий евакуаційний поїзд, який прибув з-за кордону, зокрема з Польщі та Литви.

Вообщем рейсом "Перемишль-Київ" в Україну повернулися майже 600 тисяч українців.

Також повідомлялося, що Польща продовжила тимчасове закриття кордонів з-за пандемії короновируса ще на 20 днів.

Тимчасове закриття польських кордонів триватиме до 13 квітня 2020 року.

Теги по теме
эпидемия коронавируса
Источник материала
loader
loader