Україна очікує від ООН вжиття заходів для боротьби з COVID-19 в умовах збройних конфліктів - Кулеба
Україна очікує від ООН вжиття заходів для боротьби з COVID-19 в умовах збройних конфліктів - Кулеба

Україна очікує від ООН вжиття заходів для боротьби з COVID-19 в умовах збройних конфліктів - Кулеба

21:55, 24 березня 2020.

Політика.

Глава МЗС нагадав, що на сході України вже шостий рік триває російська агресія.

Україна очікує від Організації Об'єднаних Націй вжиття першочергових заходів для боротьби з поширенням пандемії коронавірусу в умовах збройних конфліктів.

Про це йдеться у заяві міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби щодо впливу ситуації з COVID-19 на підтримання міжнародного миру і безпеки.

Глава МЗС зазначив, що Україна, населення якої страждає від триваючої збройної агресії, підтримує мирні заклики генерального секретаря ООН Антоніу Гутерріша про необхідність припинення усіх збройних конфліктів у світі в умовах стрімкого погіршення епідеміологічної ситуації з поширенням вірусу COVID-19 у світі.

"Всі шість років ми спрямовуємо заклик про припинення вогню на адресу країни-агресора і його збройних формувань, домагаємося його реалізації на різноманітних переговорних майданчиках, у рамках міжнародних організацій", - наголосив Кулеба.

"Переконаний, що Рада Безпеки ООН, на яку покладено головну відповідальність за підтримку міжнародного миру й безпеки, повинна невідкладно розглянути ситуацію з поширенням COVID-19 як загрозу міжнародному миру і безпеці, спонукати сторони до припинення вогню в усіх ситуаціях збройних конфліктів, у т.

в Україні, де російські окупаційні війська продовжують обстріли попри досягнуті домовленості, та вжити першочергові заходи з боротьби з поширенням COVID-19, передусім в умовах конфліктів, окрему увагу приділивши ситуації в зонах бойових дій та на окупованих територіях, у тому числі України", - підкреслив міністр.

Глава МЗС переконаний, що нагальним є належне дотримання державами норм міжнародного права, у тому числі гуманітарного права та права у сфері захисту прав людини.

"Рада Безпеки ООН має підтримати заклик генсека до посилення надання гуманітарної допомоги державам, які найбільше постраждали від пандемії COVID-19, забезпечення безперешкодного міжнародного доступу до населення, яке страждає від чи перебуває під загрозою поширення коронавірусу в умовах конфліктів", - заявив Кулеба.

Він висловив сподівання, що Рада Безпеки продовжить зусилля, спрямовані на боротьбу з COVID-19, забезпечуючи максимально можливий баланс між запровадженням термінових виключних заходів для відвернення загрози для націй з дотриманням засадничих прав і свобод людини.

"ООН має продовжити приділяти центральну увагу найбільш уразливому населенню, посилити невідкладну взаємодію та координацію міжнародних зусиль для подолання пандемії COVID-19 та її наслідків, в тому числі між структурами системи Організації", - заявив Кулеба.

Як повідомляв УНІАН, генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш закликав світ припинити всі збройні конфлікти й об'єднатися перед спільною глобальною загрозою - пандемією COVID-19.

Він підкреслив, що коронавірус SARS-CoV-2 - це спільний ворог людства, який вражає всіх.

Утім особливого удару він завдає по найбільш уразливим групам населення й країнам та регіонам, ослабленим війною та іншими збройними конфліктами.

«Час заморозити збройні конфлікти та спільно зосередитися на справжній боротьбі за власні життя», - наголосив генсек ООН.

Источник материала
loader
loader