Про це повідомляється на сайті фестивалю.
До журі міжнародного конкурсу повнометражних та середньометражних фільмів Docu/Світ увійшли французька режисерка Клер Сімон, українська кінокритикиня Дарія Бадьйор та незалежний куратор кінопрограм.
Хосе-Рамон «Мон» Рівас.
Клер Сімон – режисерка, операторка, монтажерка, менеджерка.
Викладає в університетах Париж VIII та Париж VII і керує факультетом кінорежисури в La Fémis.
Дарія Бадьйор – українська кінокритиня та журналістка, редакторкою розділу «Культура» онлайн-видання LB.
Членкиня Міжнародної федерації кінопреси FIPRESCI та співзасновниця «Спілки кінокритків України».
З 2016 по 2018 роки була в складі журі Українського оскарівського комітету.
Хосе-Рамон «Мон» Рівас – культурний менеджер та фестивальний програмер, співпрацював з низкою світових кінофестивалів та визначних культурних інституцій.
Серед них – Шотландський інститут документалістики, East Doc Platform у Празі, кінофестиваль Doha Tribeca (Катар), Единбурзький міжнародний кінофестиваль.
Є співзасновником Іберо-американського фестивалю документального кіно Ibero.
Docs у Шотландії.
Найкращі фільми в міжнародному конкурсі короткометражних стрічок Docu/Коротко й національному конкурсі Docu/Україна будуть обирати програмний директор ОМКФ Антельм Відо, продюсер Мікель Опструп та журналіст і куратор фестивальних програм Владан Петковіч.
Антельм Відо - родом з Франції, багато років живе в Україні.
Має багаторічний досвід у роботі з культурними та кінопроєктами за межами Франції, адже протягом своєї кар’єри йому вдалося попрацювати в Малайзії та Марокко.
Обіймав посаду аташе з питань аудіовізуальної сфери у Французькому інституті в Києві, а у 2014-му році приєднався до команди Одеського міжнародного кінофестивалю, де сьогодні є програмним директором.
Мікель Опструп з 80-х років працював у дистрибуції та театральних релізах документальних стрічок, як незалежний продюсер та радник співпрацював з Данським інститутом кіно, був т’ютором багатьох воркшопів і форумів у Європі та країнах Близького Сходу, учасником понад 40-ка подій з документалістики по всьому світу.
Є одним із засновників Європейської документальної мережі, де до минулого року обіймав посаду голови навчальної програми.
Відомий як головний продакшн т’ютор воркшопу Ex Oriente.
Владан Петковіч - журналіст, кінокритик, працює кореспондентом із території колишньої Югославії для видання Screen International і постійним автором Cineuropa, а також освітнім директором навчальної програми Go.
Critic! для молодих журналістів і кінокритиків.
Є куратором програм на фестивалях у Хорватії, Македонії, Словенії та радником численних міжнародних кінофестивалів по всій Європі.
Переможців у номінації Rights now! визначатимуть український кінорежисер, письменник Олег Сенцов, фахівчиня у сфері захисту прав дитини Олена Розвадовська та освітній активіст, письменник Енвер Джуліман.
Олег Сенцов - режисер, письменник, сценарист.
У 2014 році після анексії Криму за свою проукраїнську позицію та волонтерську діяльність був засуджений до 20 років позбавлення волі за статтею «тероризм» у сфабрикованій справі.
Після дострокового звільнення в рамках обміну полонених живе в Києві, активно займається правозахисною та творчою діяльністю.
Олена Розвадовська має кількарічний досвід в організації програм із захисту дітей, які стали жертвами конфлікту на сході України.
Є засновницею та головою Благодійного фонду «Голоси дітей», а в межах нового проєкту співпрацює з командою фільму «Віддалений гавкіт собак».
Енвер Джуліман.
Народившись у Боснії і Герцеговині, Енвер Джуліман з початком війни у 1993 році змушений був емігрувати до Норвегії, де сьогодні як освітній активіст та письменник працює з темою примирення.
Більше ніж двадцять років Енвер проводить освітні програми з демократії, прав людини, міжкультурного порозуміння та мирного вирішення конфліктів у Норвегії, Україні, Росії, Білорусі, на Південному Кавказі та Західних Балканах.
У 2018 році українською вийшла його книжка «Примирення: вказівники вздовж шляху».