"Укрнафта" і "Укртрансгаз" підписали мирову угоду
"Укрнафта" і "Укртрансгаз" підписали мирову угоду

"Укрнафта" і "Укртрансгаз" підписали мирову угоду

Минулого тижня було підписано і затверджено судом мирову угоду між "Укрнафтою" і "Укртрансгазом".

Про це на своїй сторінці в Facebook написав виконавчий директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко.

"Минулого тижня було підписано і затверджено судом мирову угоду між "Укртрансгазом" і "Укрнафтою" про визнання за "Укрнафтою" вказаних вище обсягів газу (2,06 млрд куб.

м - ред.) вхранилищах "Укртрансгазу".

Тепер "Укрнафта" передає цей газ "Нафтогазу" за укладеним договором купівлі-продажу цього газу", - йдеться в повідомленні.

Мирова угода стосується спірних обсягів газу, які "Укрнафта" протягом 2006-2012 років добувала і передавала в газотранспортну систему.

"Цю систему контролював "Нафтогаз", і він з подачі уряду займав позицію, що "Укрнафта" мала продавати цей газ "Нафтогазу" за ціною, визначеною для потреб населення.

Тому "Нафтогаз" не давав "Укрнафті" можливості розпоряджатися цим газом іншим способом.

У свою чергу "Укрнафта" не бачила законних підстав, щоб вона продавала газ "Нафтогазу" за такою ціною.

Роками тривали судові суперечки з цього питання, зокрема останні шість років, але так і не вдалося довести в суді, що "Укрнафта" була зобов'язана продавати газ "Нафтогазу" за такою ціною.

У свою чергу "Укрнафта" успішно доводила в суді свою правоту.

Так, ще в 2014 році Верховний суд України прийняв остаточне рішення про те, що за "Укрнафтою" повинні бути визнані спірні обсяги газу з найбільш раннього періоду.

Щодо пізніших періодів "Укрнафта" отримала проміжні перемоги, але рішення у вищих судових інстанціях прийнято ще не було", - пояснив Вітренко.

Він також додав, що ще однією проблемою "Укрнафти" є її податковий борг, який був сформований в 2014-2015 роках.

Також Вітренко нагадав, що "Нафтогаз" і "Укрнафта" у лютому 2019 року почали процес врегулювання спорів та вирішення проблеми з податковим боргом "Укрнафти".

"Сторони погодили угоду, за якою "Укрнафта" продає "Нафтогазу" обсяг газу, який за рішенням Верховного суду України повинен бути визнаний за "Укрнафтою" в сховищах "Укртрансгазу".

Єдиним можливим варіантом визначення ціни по цій угоді була ринкова ціна на той момент, оскільки закон України "Про акціонерні товариства" визначає такі угоди, як угоди із зацікавленістю і вимагає застосування ринкових цін.

Відповідність ринковій ціні за цією угодою була підтверджена міжнародною аудиторською компанією KPMG.

Зауважу, що це було далеко не найгіршим варіантом для "Нафтогазу", оскільки якби Укрнафта наполягала на грошовій компенсації вартості газу, яким вона була позбавлена можливості розпоряджатися у період, визначений у рішенні Верховного суду України, то сума була була б в 2,2 рази більше", - розповів виконавчий директор "Нафтогазу".

Угодою також передбачається, що джерелом коштів для розрахунків з боку "Нафтогазу" буде компенсація, яку "Нафтогаз" має отримати з держбюджету згідно з законом "Про ринок природного газу" за покладені на нього спеціальні обов'язки у порядку, встановленому Кабміном.

У свою чергу "Укрнафта" повинна використовувати ці кошти для погашення податкового боргу.

"Зауважу, що всі операції повинні бути проведені через рахунки в Держказначействі, що виключає нецільове використання коштів.

Фактично це є гарантією того, що всі кошти, які будуть виплачені з держбюджету, в повному обсязі будуть повернуті до держбюджету", - підсумував Вітренко.

Теги по теме
газ
Источник материала
loader
loader