/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F207%2F0ebc91b8a9454f14af47041b48f59c9c.jpg)
22 Мільйони для Здоров’я: Львівський Онкоцентр Запускає Нову Еру в Боротьбі з Раком
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F207%2F0ebc91b8a9454f14af47041b48f59c9c.jpg)
Львівський онкологічний регіональний лікувально-діагностичний центр зробив значний крок у покращенні якості надання медичних послуг, відкривши нове відділення відновного лікування та реабілітації, а також завершивши масштабну модернізацію приймального відділення. Загальна вартість проєкту перевищила 22 мільйони гривень, що свідчить про значні інвестиції у розвиток онкологічної допомоги в регіоні.
Про це повідомив голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький на своїй сторінці у Facebook. Він зазначив, що ці ініціативи є частиною ширшої стратегії з розвитку онкологічної служби, яка за останні три роки отримала понад 253 мільйони гривень підтримки з обласного бюджету.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F207%2F8918a934c54e0c61666f353e984777e7.jpg)
Відновлення та повноцінне життя: нове відділення реабілітації
Відділення відновного лікування та реабілітації створено для пацієнтів, які пройшли складні етапи лікування онкологічних захворювань, включаючи операції, хіміо- чи променеву терапію. Його основна мета – допомогти пацієнтам відновити фізичні функції, подолати біль та психологічні виклики, пов’язані з хворобою, та навчитися повноцінно жити після лікування.
Команда фахівців відділення працює за міждисциплінарним підходом, що відповідає міжнародним стандартам реабілітації. До її складу входять психологи, логопеди, ерготерапевти та спеціалісти з лімфадеми – ускладнення, яке часто виникає після онкологічних операцій. Простір відділення є повністю безбар’єрним, доступним і продуманим до дрібниць, забезпечуючи комфортні умови для пацієнтів. Хоча детальний перелік послуг не уточнюється, можна припустити, що вони включатимуть фізіотерапію, психологічну підтримку, лікувальну фізкультуру, навчання самодопомозі та подоланню щоденних викликів.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F207%2F75f02d824f8ff875ea2f1c4b6ba293e9.jpg)
Модернізація приймального відділення: перша ланка допомоги
Паралельно з відкриттям реабілітаційного відділення, в онкоцентрі завершилася модернізація приймального відділення. Це надзвичайно важлива ділянка, адже саме через неї щороку проходить понад 15 тисяч пацієнтів, і для багатьох з них приймальне відділення стає першим кроком на складному шляху до одужання.
Оновлене приймальне відділення оснащено сучасним обладнанням для надання невідкладної та кваліфікованої допомоги. Серед нового устаткування: функціональне ліжко з вагами, що дозволяє точно контролювати стан пацієнтів; апарат штучної вентиляції легень (ШВЛ) для підтримки дихальної функції; дефібрилятор для реанімаційних заходів; автоматичний дозатор препаратів, що забезпечує точне введення медикаментів; та консоль для медичних газів, яка гарантує безперебійне постачання кисню та інших необхідних газів. Ці оновлення значно підвищують можливості відділення з надання оперативної та ефективної допомоги у критичних ситуаціях.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F207%2Fddd930790aeebb18c13623384a694f97.jpg)
Фінансування та майбутні плани
Загальна вартість проєкту з відкриття реабілітаційного та модернізації приймального відділення склала понад 22 мільйони гривень. З них понад 11 мільйонів гривень було виділено з обласного бюджету, а ще понад 10 мільйонів – власний внесок медичного закладу. Окремо було закуплено обладнання на суму майже 3 мільйони гривень.
Максим Козицький також наголосив на подальших планах розвитку онкоцентру на поточний рік. Зокрема, очікується відкриття радіологічного хабу та запуск лінійних прискорювачів – ключових елементів сучасної променевої терапії. Крім того, буде реалізована масштабна програма з оновлення обладнання та реконструкції, що свідчить про комплексний підхід до модернізації закладу.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F207%2F9c9037fd603015697c563fa7ce735442.jpg)
Керівництво Львівської ОДА висловило подяку всій медичній команді центру за їхню відданість, турботу та професіоналізм, а також генеральному директору Олегу Дуді – за системність, ініціативу та якісний розвиток установи. Ці кроки підкреслюють пріоритетність розвитку онкологічної служби у Львівській області та намір забезпечити пацієнтів сучасною та доступною медичною допомогою.
Наталка РАДИКОВА
