/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F193%2Fb921d765fea43aebe4348ccc779d5bdd.jpg)
"Qirim içün/Заради Криму": у Києві відкрили інформаційну виставку про історію кримськотатарського народу
Про це повідомила кореспондентка Еспресо Катерина Галко.
Виставка розповідає про історію кримськотатарського народу, який пройшов через анексію 18 століття, репресії, геноцид 1944 року, радянське переслідування та сучасну російську окупацію. Виставка триватиме до 12 червня.
Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров наголосив на важливості об'єктивного висвітлення історії взаємин між українським та кримськотатарським народами, яка роками передавалась через призму російської історіографії. І хоча, на його переконання, за часів незалежності України багато що змінилося, об'єктивної інформації все ще недостатньо.
"Сьогодні, коли укріплюється незалежна українська держава, обізнаність один про одного є дуже важливою. Тим більш тоді, коли Крим окупований Російською Федерацією, і ми знаємо, що у світі є немало тих, які хотіли б, щоб Україна поступалася своїми територіями агресорові.", - пояснив він.
За словами Чубарова, ця обізнаність допоможе українському суспільству усвідомлювати, що ми "настільки єдині, що втративши один одного, ми не зможемо просто далі існувати"
"Отже, Крим це не просто невіддільна частина української держави. А Крим - це гарантія існування незалежної української держави.Як і українська незалежна держава - це гарантія збереження і розвитку кримсько-татарського народу, Криму. Отже, ця виставка спрямована на те, щоби ми, українці, кримсько-татарський татари дивилися на власну історію власними очима і це найголовніше", - підсумував голова Меджлісу.
Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, Фото: Катерина Галко
Заступник Постійної представниці президента в АР Крим Денис Чистіков зазначив, що виставка демонструє тривалість колоніальної політики Російської Федерації, спрямованої на знищення ідентичності захоплених нею народів.
Він підкреслив, що ці спроби почалися ще у 1783 році і тривають досі, включаючи події 2014 року та повномасштабне вторгнення.
"Зараз також прихована депортація відбувається з 2014 року, оскільки Російська Федерація створює всі умови для того, щоб свої народи залишали свої території. Тому, для привернення уваги як громадян України, так і мешканців підконтрольної частини України, а також іноземців, присвячена ця виставка, оскільки ми знаємо, що з часом все забувається і трохи нівелюється, але оскільки окупація вже триває 11 років, ми маємо нагадувати і пам'ятати", - зауважив Чистіков.
За його словами, пам'ять про історію є запорукою збереження можливості деокупації Криму та віри у повернення українських територій.
Нагадаємо, 18 травня відзначають День вшанування пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу.
- Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив 25 квітня в ООН, що рішення щодо Криму ухвалюватиме лише Україна та корінний народ півострову.
