24/7 – чи не шкодить такий формат носіння прикрасам?
24/7 – чи не шкодить такий формат носіння прикрасам?

24/7 – чи не шкодить такий формат носіння прикрасам?

Ви придбали чи отримали в подарунок прикрасу, яка стала настільки улюбленою, що носите ви її не знімаючи, як то кажуть 24/7. Виникає закономірне питання – чи не шкодить заняття в спортзалі ваші обручці, а купання в басейні – ланцюжку, чи не страждає від косметичних продуктів браслет, який ви не знімаєте навіть, відвідуючи СПА салон? Причому ці прикраси ви носите не знімаючи не для того щоб вразити оточуючих коштовністю чи сяяти завжди і всюди. Ні ви просто зріднилися з ними настільки, що навіть не пам’ятаєте, що вони постійно з вами. Це ваша друга шкіра.

Консультанти Злато регулярно отримують запитання від користувачів чи витримують коштовності таку не зовсім делікатну експлуатацію і радять покупцям як доглядати за прикрасами так, щоб вони сяяли і не втрачали свого акуратного вигляду багато років поспіль.

Чи можна носити прикраси не знімаючи?

Існує стереотип, що золото – це матеріал вічний, який не боїться нічого. Ми купуємо золоту прикрасу, витрачаємо на неї чималі кошти і впевнені що вона має витримувати все: і температурні гойдалки, і косметичні процедури, і навіть воду з різними домішками у басейні. Саме тому постійно носимо ланцюжки з хрестиками, обручки чи браслети.

В результаті такої не делікатної експлуатації, прикраса втрачає свій вигляд і дуже часто ми звинувачуємо в цьому або низьку якість металу, або низьку якість виробництва або навіть стверджуємо, що ювелірний магазин «підсунув» нам браковану коштовність. При цьому забуваємо що саме умови експлуатації і регулярний догляд впливають і на витривалість коштовності і на її вигляд.

Вплив коштовностей на здоров’я

Постійне носіння прикрас – безпечне, при умові що вони виконані з якісного металу та сплаву. Але якщо один із компонентів сплаву нікель (дешевий матеріал) або подібний до нього, то є ризик що виникне алергія. Отже якщо прикраса якісна – ні свербіж, ні почервоніння шкіри, ні її лущення вам не загрожує. А ще треба своїм прикрасам влаштовувати регулярно «день чистоти». В такому випадку вони будуть безпечними завжди.

Хоча б раз на тиждень протирайте прикраси з золота серветкою з фланелі або замші. Це не тільки відновить їх блиск та сяйво але і видалить бруд, яки стає причиною алергії.

Хтось скаже, що кожен день миє руки та посуд, не використовуючи рукавиць і тим самим очищає свої прикраси милом чи іншим засобом. Ви помиляєтеся, чищення коштовностей правильне і чищення просто за допомогою побутової хімії – це дві великі різниці.

Навпаки мило чи інший засіб для чищення посуду чи меблів може накопичуватися в важкодоступних для чищення місцях прикраси і не тільки стати причиною алергії, але і спричинити втрату коштовностями їх красивого вигляду. Не варто працювати в саду з каблучкою з діамантом ще і без рукавиць. Результатом таких дій стане красивий сад але пошкоджена прикраса, і відновити ї не зможе навіть досвідчений ювелір.

Золоті та срібні прикраси можна носити кілька тижнів поспіль але все рівно без регулярного чищення не обійтися. Щодо біжутерії, навіть дуже дороговартісної, з нею ні в басейн, ні в солярій, ні на пляж краще не виходити. Вона втратить свій вигляд за короткий термін і точно стане причиною виникнення подразнень на шкірі.

Взагалі волога (море, басейн, сауна, душ) чи перепади температур (солярій, пляж) це те ще випробування для ювелірних виробів. Можна пошкодити камені, чи навіть конструкцію.

Не меншим випробування стане використання косметичних продуктів, які можуть виявитися шкідливими для ваших прикрас. Тому експерти радять перед нанесенням крему чи іншого засобі знімати прикраси і одягати після того як косметика повністю інтегрується в шкіру.

До речі, не варто використовувати народні методи для очищення у вигляді лимонного соку чи зубного порошку. Краще підібрати «професійну косметику» для ювелірних виробів.

«Золотий» сон – це правильно?

Експерти не радять лягати спати в повному ювелірному оснащенні. Це не зручно ні вам ні прикрасам. Сомнологи теж проти того щоб не знімати на ніч сережки, ланцюжки чи браслети. Адже можна і пошкодити саму прикрасу, і створити собі додатковий дискомфорт. Тому ті прикраси, які можна пошкодити і ті прикраси які можуть стати причиною дискомфорту варто знімати, і серед таких коштовностей:

  • масивні сережки;
  • фалангові персні;
  • буси (в тому числі з перлів);
  • годинник;
  • жорсткий браслет (його ви точно погнете);
  • пусети (якщо вони без спеціального захисту);
  • сережки, які мають гості елементи чи декор, об який можна поранитися.

Щодо ланцюжка на шиї чи ланцюжкоподібного браслету – все залежить від типу плетіння. Якщо це міцний Бісмарк чи Панцир, можна його не ніч не знімати. Але якщо це  щось дуже тендітне і ажурне, краще залишити його на туалетному столику.

А що кажуть езотерики?

Езотерики наполягають на регулярному чищенні прикрас і навіть на їх промиванні під проточною водою. Бо прикраси вбирають в себе негативну енергетику і можуть потім негативно впливати на наше самопочуття. З цим можна погодитись чи ні, та краще на собі не перевіряти.

Тим більше що консультанти Zlato завжди готові допомогти з порадами як доглядати за коштовностями, як їх зберігати і як носити.

Джерело: https://zlato.ua/news/tips-for-choosing/wear-jewelry-without-taking-off/

Юлія СПЕНСЕР

Источник материала
loader