«Важливо показати, що “Дія.City” – успішний проєкт». Гетманцев про «Дія.City», ФОП і податки
«Важливо показати, що “Дія.City” – успішний проєкт». Гетманцев про «Дія.City», ФОП і податки

«Важливо показати, що “Дія.City” – успішний проєкт». Гетманцев про «Дія.City», ФОП і податки

Голова фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев прокоментував податкові зміни для ІТ-галузі України. Зокрема, він заявив, що деякі міжнародні партнери критично налаштовані щодо пільг «Дія.City», та пояснив, чому підвищення торкнулося військового збору, а не ПДВ.

Данило ГетманцевДанило Гетманцев заявив, що міжнародні партнери скептично ставляться до «Дія.City». Фото: ВР

Під час Ukrainian Outsourcing Summit Гетманцев сказав, що міжнародні партнери (від яких Україна залежить у невійськових видатках) дуже критично налаштовані щодо пільг, зокрема й «Дія.City».

«Нам дуже важливо показати, що “Дія.City” є успішним проєктом. Чверть компаній, які існують в Україні, – це не успішний проєкт, що б ми з вами не говорили», – висловився він, передає DOU.

Гетманцев додав, що резиденти «Дія.City» можуть реалізовувати свій проєкт на надпільгових умовах. Але для успішності цього режиму є умови.

Читайте також: «Держава фактично порушує свою обіцянку». CEO Intellias про податки для «Дія.City»

«Буде цей режим успішний чи ні – залежить від вас передусім. Якщо ви залишаєтеся на ФОПах, то погоджуєтеся з тим, що будете працювати “в тіні“. Ця тінь точно завершиться. Це може бути після війни чи під час вступу нашого в ЄС. Якщо ми об’єднаємося, то “Дія.City” залишиться і буде працювати. Якщо будемо вести таку політику, як зараз (“моя хата скраю“), то я переконаний, що під час вступу до ЄС ці практики організації бізнесу підуть і замість них нічого не буде», – сказав податківець.

Чому підвищили військовий збір, а не ПДВ

Гетанцев пояснив, що військовий збір підвищили для того, щоб зібрати додаткові кошти на фінансування армії (дефіцит бюджету – 500 млрд грн). Також ідеться про справедливе податкове навантаження на різні галузі.

«Чому вчитель, який платить 19,5% податків, повинен сплачувати ще 3,5% від свого доходу, а IT-спеціаліст – ні? Це питання справедливе», – висловився податківець.

Читайте також: «В авральному порядку». Артем Бородатюк розкритикував заплановане підвищення податків

Він додав, що це рішення лише для військового часу.

За словами Гетманцева, було ухвалено рішення підняти військовий збір, оскільки це не призведе до зростання інфляції, на відміну від ПДВ.

«Справді, військовий збір оподатковує лише білі зарплати, але і ПДВ оподатковує лише білий обіг товарів», – пояснив він.

Також він висловив впевненість у тому, що президент підпише закон про підвищення податків, адже без цього неможливо виконати бюджет на 2025 рік.

Податковий закон передбачає: збільшення військового збору (ВЗ) з 1,5% до 5% для найманих працівників та гіг-контракторів; запровадження 1% ВЗ для ФОПів; зміни в термінах подання звітності про доходи тощо. ВР ухвалила документ 10 жовтня, але він ще чекає підпису президента.

  • Нагадаємо, раніше проти підвищення податків і змін умов для резидентів «Дія.City» виступила українська ІТ-спільнота. У спільній заяві йшлося, що це може призвести до падіння ІТ-галузі до 30% вже у 2025 році. Водночас Гетманцев заявляв, що в законі про «Дія.City» ішлося про гарантії оподаткування правового режиму, але про ВЗ згадок не було.
Источник материала
loader