Тарас Химич
  • Дата народження
    2 березня 1976
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Тарас Химич
5610

Тарас Химич

Український режисер та кліпмейкер. Власник Invert Pictures Film Studio.

Дата народження:
02.03.1976 р.
Рідне місто:
Львів

Тарас Химич народився в сім'ї лікарів. По стопах батьків юнак не відправився. З дитинства його захоплювала творчість. У ранньому віці він почав навчатися образотворчого мистецтва. Середню освіту хлопець отримав у львівській школі №30. 

Закінчивши її, Тарас Химич вступив до Львівської національної академії мистецтв. Потім він переїхав до Міннесоти, де навчався в Коледжі візуального мистецтва.

У 2000-му році Химич почав медійну кар'єру в США. Через рік він повернувся в Україну і взявся за кліпмейкерство. Тарас створив кліпи для безлічі українських артистів. Серед його найбільш відомих робіт: «Був'є» – «Закохані», «Скрябін» – «Зламані крила», «От Вінта» – «Бабина тумба», «Тартак» та Підлужний – «Не кажучи нікому», «Тартак» – « Хулігани », ТНМК – «Та ти шо», Владислав Левицький – «Тільки чекай», «Піккардійська Терція» – «Львів».

Варто відзначити, що своє перше музичне відео Химич створив ще в 1997-му році для групи «Деінде». У 2002-му році Тарас Химич заснував свою продакшн-студію «Invert Pictures Film Studio». Крім кліпів і комерційних роликів, Тарас почав знімати документальні короткометражки.

У 2009-му році Тарас Химич працював над картиною «Золотий вересень. Хроніка Галичини 1939-1941». Ініціатором цього проекту виступив Західно-Український Центр історичних досліджень. Після цього Тарас зняв ще кілька документальних картин з історії початку ХХ століття. Його знаковою роботою в цьому жанрі стала картина «Легіон. Хроніка Української Галицької Армії 1918-1919».

За словами Тараса Химича, саме вона дала поштовх для створення художнього кіно. Ідею для сюжету такої картини Тарас почерпнув у ході роботи над документальним фільмом «Хроніка Української Повстанської Армії 1942-1954». Звідти виплив образ Анни Попович, який втілився в стрічці «Жива». Вона стала першим художнім фільмом Тараса Химича. Його прем'єра відбулася у 2016-му році.

Наступною роботою режисера була картина «Король Данило».

За словами Химича, тривала робота над однотипним матеріалом призводить до деградації. Тому з історії ХХ століття він вирішив переміститися в Середньовіччя. Свій наступний фільм він охарактеризував як середньовічний бойовик.

Реліз «Короля Данила» відбувся у 2018-му році. Багато хто зустрів його з критикою. Деякі оглядачі назвали стрічку історичним єралашем. Попри негативні відгуки, фільм домігся успіху серед публіки.

Особисте життя

Тарас Химич не ділиться подробицями свого особистого життя.

Цитати

В одному з інтерв'ю Тарас Химич розповів про свій студентський досвід в США. Режисер відзначив значні відмінності в системі освіти Америки та України.

Перше, що помітив Химич у США — там ніхто не списує. Нікому в голову таке не приходить, тому що люди прийшли за знаннями, а не за документом про освіту. Ще один важливий момент — манера взаємодії викладача з учнями. Підвищення тону — табу для всіх. Якщо викладач одного разу перейде на крик — йому доведеться звільнитися. Крім того, студенти відчувають себе на заняттях в міру розслаблено. Якщо студента не зацікавила лекція — він має право покинути її.

Статок

Інформація про доходи Тараса Химича не представлена в ЗМІ.

Фото й відео

Тарас Химич - Фото 1

;t=718s
Згадки про персону