Ваколюк Людмила Євгенівна: депутат-прогульниця міської ради Вінниці, яка порушувала закон "Про вибори народних депутатів України"
Ваколюк Людмила Євгенівна - судилася з прокурором області через заняття нею земельної ділянки.
Біографія
Людмила Євгенівна Ваколюк народилася 14 жовтня 1971 року у місті Вінниця.
Освіта
Людмила має диплом за спеціальністю "Товарознавство та комерційна діяльність", який вона отримала у 1989 році, закінчивши Вінницький технікум громадського харчування.
Через дванадцять років Ваколюк стала дипломованим менеджером організацій сільськогосподарського виробництва після навчання у Вінницькому державному аграрному університеті.
Сім’я
Ваколюк перебуває у шлюбі. Чоловіка звуть Костянтин Ключар. Він займається бізнесом. Костянтин володіє грузинською LLC L.K. GROUP, половиною польської компанії Summit Group Sp.zo.o. та 45% ТОВ "Вимпел-Вінниця" (надання послуг таксі).
У подружжя двоє дітей: дочка Анастасія та син Данило.
Кар'єра
Після закінчення технікуму Людмила працювала продавцем у магазині №16 "Вінницького міського об'єднання продтоварів" та у "Стрижавському споживчому товаристві".
З 1990 по 1994 рік Ваколюк була комплектувальником товарів на Вінницькій універсальній базі облспоживспілки. З 1994 року вона перейшла на роботу у Вінницьку районну державну адміністрацію. Протягом шести років Людмила працювала у фінансовому відділі. З 2002 року Ваколюк займається підприємницькою діяльністю. Їй разом з чоловіком їй належить польська фірма Summit Group Sp.zo.o .
У жовтні 2015 року вона стала депутатом Вінницької міської ради від Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина" (територіальний виборчий округ №15). Депутат входить до складу постійної комісії міської ради з питань промисловості, підприємництва, транспорту, зв'язку та сфери послуг.
У 2019 році Людмила Ваколюк балотувалася по 12-му мажоритарному округу (місто Вінниця і Вінницький район) до Верховної Ради. Однак за неї віддали свої голоси лише 10,41% виборців. З цим результатом Людмила опинилась тільки на третьому місці.
Ваколюк - член громадської організації "Справи добра".
Компромат
У міськраді Ваколюк увійшла до комісії з питань промисловості, підприємства і транспорту. З цієї причини, як зазначають ЗМІ, вона "може мати конфлікт інтересів бо є фізичною особою-підприємцем".
Крім того, "прокурор Вінницької області судився з депутатом, щоб стягнути більше 180 000 гривень на користь держави за завдану шкоду громаді міста тимчасовим зайняттям земельної ділянки за адресою вул. Фрунзе, 4 (загальна площа майже 0,6 га) ".
За даними громадського руху "Чесно", в 2016 році депутат пропустила 25% засідань комісії. У 2019 році агітацію кандидата в народні депутати Людмили Ваколюк знайшли на вулицях міста у день голосування, що є порушенням закону.
Заборонена законом і політична агітація на громадському транспорті. Однак це не завадило Ваколюк рекламуватися на таксі.
Декларація
У липні 2019 року Людмила Ваколюк опублікувала податкову декларацію про свої доходи за 2018 рік.
Депутат міської ради, а також її чоловік володіють 17 будівлями, двома земельними ділянками, двома квартирами та підвалом в Вінниці. Ще одну ділянку землі, яку задекларувала Ваколюк, знаходиться у селі Вінницькі Хутори.
Людмила серед депутатів Вінницької міської ради має найбільше нерухомості (більш 21000 кв. м.), правда, основна частина придбана в кредит. За словами Ваколюк, "комерційна нерухомість це - руїни хімзаводу".
З цінного рухомого майна депутат вказала комплектну трансформаторну підстанцію. У 2017 році Людмила придбала її за 177 тисяч гривень. Ваколюк - власниця трьох вантажних автомобілів марки ЗІЛ. Mitsubishi Pajero, на якому пересувається Людмила, оформлена на її родичку - Галину Ваколюк.
Дохід Людмили у 2018 році від зайняття підприємницькою діяльністю склав - 50 тисяч. Її чоловік заробив майже 110 тисяч. У банках Ваколюк зберігає 50,7 тисячі гривень, ключар - 12 тисяч гривень.
Готівковими коштами депутат задекларувала 150 тисяч гривень, у її чоловіка - 210 тисяч гривень. Костянтин зайняв третім особам 121,5 тисячу доларів. У подружжя на двох є боргів на 488 тисяч доларів.