Клімкін про скандал з НАБУ: Без реформ Євросоюз шукатиме приводи, щоб не знаходити гроші на Україну
Клімкін про скандал з НАБУ: Без реформ Євросоюз шукатиме приводи, щоб не знаходити гроші на Україну

Клімкін про скандал з НАБУ: Без реформ Євросоюз шукатиме приводи, щоб не знаходити гроші на Україну

Павло Клімкін (Фото: LIGA.net)

Якщо Україна не проводитиме необхідні серйозні реформи, то Європейський союз "шукатиме приводи, як не знаходити гроші" для фінансової допомоги Києву. Про це, коментуючи скандал з позбавленням незалежності антикорупційних органів, заявив Павло Клімкін, міністр закордонних справ (2014-2019) та аналітик, у новому випуску "Клімкін пояснює" на YouTube-каналі LIGA.net.

Він акцентував, що Європейський союз всеодно, навіть під час війни, буде наполягати на тому, щоб Україна утілювала ключові критерії і реформи.

Читайте також
"Монополізація влади". П’ять висновків західних медіа – про Зеленського, протести та НАБУ

"От останній транш [через механізм Ukraine Facility], який мав бути у 4,5 млрд євро, - через те, що ми три важливі реформи не зробили, нам плюс-мінус 1,5 млрд обрізали... Це серйозна сума, це 70+ млрд грн, які нам абсолютно не зайві, я так акуратно скажу, навіть в лапках", - розповів експерт.

За його словами, це показує те, що партнери допомагатимуть Україні: "У них складно з грошима, складно з розумінням, де їх знайти, але вони їх будуть знаходити".

Водночас, Клімкін наголосив: "Якщо ми будемо давати їм [європейцям] привід, що ми щось серйозне не робимо, то вони будуть шукати приводи, як не знаходити гроші".

Україна ще зможе доотримати ці 1,45 млрд євро за механізмом Ukraine Facility, якщо виконає три необхідні реформи у наступні 12 місяців. Загальний обсяг допомоги у межах цієї програми становить 50 млрд євро.

Повну розмову з Клімкіним можна подивитись за посиланням на початку новини або нижче:

  • 22 липня, після позбавлення Радою НАБУ і САП незалежності, єврокомісарка з питань сусідства та розширення Кос зауважувала, що такі незалежні інституції мають "вирішальне значення" для інтеграції України до Євросоюзу. А речник Єврокомісії нагадував, що значна фінансова підтримка для Києва залежить від його реформ.
  • Тим часом єврокомісар із питань економіки та продуктивності Домбровскіс, який курує фінансову допомогу Україні, називав НАБУ і САП "вкрай важливими для програми реформ України".
  • Речник Єврокомісії заявляв LIGA.net, що керівниця інституції фон дер Ляєн поговорила з президентом Зеленським та попросила український уряд надати роз'яснення щодо ситуації з НАБУ та САП. Згодом керівник України заявив, що не спілкувався з главою Єврокомісії.
  • 23 липня, після великих протестів та реакції партнерів, Зеленський анонсував законопроєкт, який поверне незалежність антикорупційним органам - і за нього нардепи мають голосувати вже 31 липня. У Слузі народу заявили, що підтримають документ.
Джерело матеріала
loader