Не всі особи, які досягли пенсійного віку, мріють одразу ж піти на заслужений відпочинок. Але чи може пенсіонер продовжувати працювати на державній службі?
Пенсіонер. Фото: скрін youtube
Згідно з українським законодавством, для перебування на державній службі передбачений граничний вік, повідомляє портал "Мєдок". Наразі він становить 65 років. Тобто держслужбовець може працювати до 65 років, а після має залишити свою посаду.
Однак в цього правила є виключення:
65-річні держслужбовці можуть бути призначені на службу строком на один рік (з правом повторного призначеня). Якщо таке рішення ухвалюється установою, в який працює пенсіонер, обмеження в кількості таких призначень нема.
Держслужбовець за його згодою та рішенням установи може лишитися на своїй посаді після досягнення 65 років, але не довше, ніж до 70 років.
Для такого подовження нема потреби звільнюватися та знову поновлюватися на посаді. Але після досягнення 70-річного віку держслужбовець остаточно звільнюється.
Розмір пенсії держслужбовців
Станом на зараз українські державні службовці отриміють пенсію у 60 % від зарплати. Якщо на дату звернення за призначенням пенсії особа не працювала держслужбовцем, вона має право на пенсю у розмірі 60 % зарплати держпрацівника відповідного рангу та посади за останнім місцем служби.
Пенсіонери. Фото: скрін youtube
Хто має право на пенсію держслужбовця?
Отримувати таку пенсію можуть:
особи, які мають як мінімум 20 років стажу на посадах державної служби станом на 1 липня 2016 року (незалежно від того, чи працюють вони на держслужбі зараз);
особи, які мають як мінімум 10 років стажу на посадах держслужби станом на 1 липня 2016 року, і які станом на зараз займають посаду державного службовця.
Раніше портал Знай писав, що поліція отримає більше повноважень: що дозволять робити з військовозобов'язаними.
Також портал повідомляв, що запасів вистачить на півроку: як продовжити термін зберігання картоплі.
Крім того, ми інформували українцям роздадуть гроші на дрова: хто зможе забезпечити тепло.