/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F45%2Fe7f87675663b745c7f6e598731d53aa6.jpg)
"Ухвали суду тут не потрібно": правники пояснили законність обшуків та затримань в НАБУ
Проведення слідчих дій без ухвал суду не суперечить закону
Затримання та обшуки в НАБУ без ухвали суду виправдані у деяких справах. Юристи та експерти відреагували на сьогоднішні арешти та обшуки, назвавши дії правоохоронців законними.
Так, народний депутат, голова парламентської ТСК з розслідування фактів можливої корупції в правоохоронних та судових органах Сергій Власенко пояснив, що проведення слідчих дій без ухвал суду не суперечить закону, а коли йдеться про розслідування державної зради – є виправданим.
"Ми останнім часом теж були свідками декількох кримінальних проваджень, де відбувалися витоки з судової системи про певні слідчі дії, які проводяться з фігурантами, звичайно. Тому це може бути обґрунтуванням, тим більше, коли мова йде про зв'язки з російською федерацією, зв'язки з Януковичем і так далі, і так далі. Звичайно, що це виправдана історія", – вважає Власенко.
Нардеп нагадав, що стаття 208 Кримінального процесуального кодексу України надає можливості на затримання підозрюваного та проведення слідчих дій без судових ухвал, які надають на це дозвіл. Також він зазначив, що НАБУ і САП самі доволі часто вдаються до застосування цієї норми.
Колишній заступник Генпрокурора Олексій Баганець наголосив, що НАБУ допускає витоки інформації.
Голову ТСК та ексзаступника Генпрокурора підтримав адвокат Олег Шрам, який назвав цілком логічними проведення слідчих дій у цій справі без ухвал суду.
"З урахуванням того, що НАБУ має повний доступ до Єдиного державного реєстру судових рішень, то цілком логічно", – повідомив він.
Як повідомлялося сьогодні, працівниками СБУ, ДБР та ОГП проводять понад 70 обшуків стосовно співробітників НАБУ.
Зокрема, затримано Руслана Магамедрасулова, керівника територіального управління детективів НАБУ, за підозрою у пособництві рф. Його звинувачують у посередництві в продажу технічної коноплі до Дагестану, вирощеної його батьком. Також під час розслідування правоохоронці встановили, що високопосадовець Бюро мав тісний контакт із народним депутатом від забороненої партії ОПЗЖ Федором Христенком, який втік з країни і співпрацює зі спецслужбами рф та впливає на діяльність НАБУ. Йому оголосили підозру у державній зраді.

