"Грузія не може вступити до ЄС, доки її уряд не змінить свій авторитарний курс. Європейський парламент підтримує грузинський народ".
Таку заяву зробив 19 липня Європарламент на сторінках мережі Х на підтримку грузинському народу, який продовжує ненасильницькі протести.
«Парламент не визнає нинішній уряд Грузії і заявляє, що процес її вступу до ЄС фактично припинений до проведення чесних виборів», – йдеться в заяві.
Раніше Європарламент ухвалив резолюцію стосовно Грузії, у якій засудив арешти опозиціонерів і закликав звільнити політичних в'язнів. Також наголошувалося: якщо Грузія відмовляється визнавати демократичні цінності, проводити повторні вибори замість фальсифікованих, то її вступ до ЄС стає все більш неможливим. Потім у Євросоюзі заговорили про скасування безвізу не тільки для низки політиків та високопосадовців. які причетні до репресій проти протестуючих, але й про повне скасування - для всіх громадян Грузії.
Ці наміри грузинська влада назвала шантажем, а всі заяви Європейських інституцій - нікчемними.
Таким чином, на порядку денному ЄС, фактично, залишилася Молдова, яка війдчайдушно бореться зі спробами Росії дестабілізували ситуацію в країні і привести до парламенту на майбутніх виборах проросійських депутатів. Україна, яка виконала практично всі вимоги Євросоюзу і готова обговорювати наступні, не може просунутись уперед через гальмування, яке постійно їй організовують дві країни - Словаччина і Угорщина. Грузія ж, попри бажання більшості населення розвиватися у напрямку ЄС, не може поки що протистояти проросійському режимові, і її вступ до Євросоюзу поставлений на паузу.