/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F131%2Faae23035743f6f4afed186b5324cc6b4.jpg)
Що потрібно зробити в саду до кінця серпня: секрети інтенсивного підживлення
Ви дізнаєтеся:
Серпень - час, коли потрібно готувати сад до зими. Від того, які маніпуляції ви проведете, залежатиме цвітіння навесні та врожай влітку.
На Youtube-каналі Ігор критикує розповіли, як робити інтенсивне підживлення для дерев, що активно плодоносять, а також як боротися з камедетечією та паршею.
Якщо вам цікаво, як можна швидко і легко позбутися бур'янів, читайте матеріал: Як знищити портулак на городі: китайський метод боротьби з підступним бур'яном.
Як зупинити камедетечіння
Для боротьби з камедетечією й тріщинами на корі дерев у серпні слід розвести 50 грамів мідного купоросу в 0,5 літра теплої води, щоб отримати 10% розчин.
Отриманим розчином потрібно змащувати всі пошкодження, тріщини та "виразки" на корі дерева.
Обробку проводити з інтервалом раз на тиждень або раз на два тижні.
Достатньо всього трьох таких обробок, щоб грибкові захворювання і виразки на дереві добре підсохли і заросли.
Які добрива найкраще вносити в серпні
У середині серпня важливо провести Інтенсивне підживлення для дерев, що активно плодоносять. Це забезпечить гарну перезимівлю, активне цвітіння навесні та високий урожай наступного року. На початку-середині вересня проводиться друга, "звичайна" підгодівля в сухому вигляді.
Садівник радить використовувати безазотні підживлення (азот менше 5%, в ідеалі 0%). У цю пору року деревам важливі калій та фосфор для зміцнення кореневої системи та плодових бруньок.
Можна використовувати готові комплексні осінні підживлення з низьким вмістом азоту. Також можна приготувати добриво самостійно з суперфосфату і подвійного суперфосфату (інгредієнти змішувати навпіл). До розчину додається борна кислота (0,5 г на відро води) для компенсації нестачі бору при використанні суперфосфатів. Борну кислоту попередньо розчиняють у теплій воді.
Оскільки добрива погано розчиняються, для "інтенсивного" підживлення їх заливають окропом і настоюють добу. Отриманий концентрований розчин розводять водою до необхідної концентрації (45 г добрив на квадратний метр пристовбурного кола, тобто приблизно 3 столові ложки на відро води).
Підгодівля вноситься лише у добре зволожений і пролитий ґрунт.
Другу підгодівлю (у вересні) вносять у сухому вигляді (45 г на квадратний метр) і культивують у ґрунт.
Для старих або менш інтенсивно плодоносних дерев достатньо однієї підгодівлі в сухому вигляді. Вносити її слід наприкінці серпня - першій половині вересня. У суху погоду рекомендується внести добриво раніше і хоча б раз полити дерево після цього.
Дивіться відео - Що потрібно обов'язково зробити в саду в серпні:
Вам також може бути цікаво:
Про ресурс: Youtube-канал "Ігор критикує"
"Садівництво - це моє хобі, на своєму каналі ділюся своїм вдалим і будь-яким досвідом у догляді за рослинами на своїй ділянці", - пише про свій канал автор.
Він зазначає, що його мета - отримувати багатий та якісний врожай, впроваджуючи ефективні методи рослинництва в саду та городі.
"Дружина мені вічно дорікає, що я все критикую і все мені не подобається. Але я просто хочу, щоб все було максимально ефективно та правильно", - додав чоловік.
На Youtube-канал "Ігор критикує" підписані 130 тисяч осіб. Опубліковано 424 відео.
Автор живе в Україні та відкрив свій канал 12 листопада 2022 року.

