/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F45%2Fe1bdfc1d34408787cc986bc60e865aac.png)
Підземні ходи до Лаври та привиди. Де в Україні розташовані містичні Антонієві печери
У печерах є 3 підземні церкви
В Україні є чимала загадкових та містичних місць, одним з таких вважають Антонієві печери в Чернігові. Вони розташовані у Болдиних горах.
"Телеграф" розповість, де знаходяться ці печери, а також, які легенди з ними пов'язані. Зауважимо, що Антонієві печери — пам’ятка історико-архітектурного заповідника "Чернігів стародавній".
Антонієві печери
Це комплекс печер, які заснували на початку ХІ ст. чернігівський князь Святослав Ярославич та Антоній Печерський — засновник Києво-Печерського монастиря. Відомо, що саме створення цих печер дало початок існуванню Троїцького-Іллінського монастиря.
Довжина печер – 350 м, глибина – 12 м. Вони мають 4 поверхи під землею, але наразі досліджено і відкрито для відвідування тільки два. У печерах є 3 підземні церкви. У давні часи на цих горах були язичницькі капища, а з приходом християнства — у печерах з'явились церкви.
Богородичний монастир було створено за прикладом скельних православних монастирів, який складався з багатьох підземних приміщень (келії для ченців, печерні некрополі, підземні храми). На території печерного комплексу збереглась одна із наземних споруд того часу — Іллінська церква.
Цікаво, що велика вологість виключала можливість побудувати в печерних церквах дерев'яні іконостаси. Вони були замінені мурованими стінами з металевими іконами на них.
Легенди, пов'язані з Антонієвими печерами
Легенда про Антонія Печерського
За цією легендою, преподобний Антоній після того, як покинув Київ, оселився у Чернігові. Він вирив печеру в Болдиній горі, щоб вести усамітнене життя монаха. Антоній довго молився і служив Богу, і одного дня у цій місцевості з’явилося джерело з цілющою водою.
Привиди в печерах
Недослідженість печер і їх глибина оповиті купою легенд про привидів. Чимало з них розповідають про дивні звуки, які лунали з печер уночі — шепоти, дзвони, співи. Вважається, що це душі ченців, які жили там раніше, або загинули під час монголо-татарської навали.
Підземні ходи до Лаври
Це, певно, одна з найпопулярніших легенд. Внаслідок того що засновник Києво-Печерської лаври та Антонієвих печер одна людина, є легенда, що ці дві пам'ятки пов'язані таємними ходами.
Цілюща сила
У печерах є чимало викарбуваних на стінах ікон, походження деяких достеменно не відоме. Тому є думка, що ці ікони "з'явились" самі і мають велику силу.
Вогонь над печерами
За цією легендою, вночі над печерами з’являється вогняне світло — як знак того, що місце є святим. Це явище називають знаком Божої присутності або благословення.
