В Україні триває воєнний стан та загальна мобілізація. В цей період призову підлягають військовозобов'язані чоловіки, які отримують повістки. Адвокатка адвокатського бюро «Романа Сацика» Марія Ганіна розповіла виданню «РБК-Україна», чи можна оскаржити штраф за неявку по повістці.
Експертка пояснила, що просто без серйозних підстав не з'явитися по повістці не можна. Навіть якщо у людини вже є відстрочка або бронювання – у випадку отримання повістки в будь-якому випадку треба з'явитися до ТЦК і СП.
«Навіть якщо людина раніше уточнювала дані, але їй знову прийшла повістка для уточнення даних, потрібно приходити знову. Не зобов'язані з'являтися по повістках тільки виключені з військового обліку. Не зняті з обліку, а повністю з нього виключені. Якщо їм прийшла повістка, то це підлягає оскарженню», – сказала вона.
Ганіна додала, що у всіх інших випадках штраф за неявку по повістці можна оскаржити, якщо недотримані певні процедурні моменти. Наприклад, якщо повістка прийшла на відділення пошти вже після тієї дати, яка була зазначена в повістці для явки. Або якщо порушені інші процедурні моменти.
Адвокатка підкреслила, що сама повістка ніколи не оскаржується. Оскаржується саме результат неявки – штраф.
«Притягнення до відповідальності – це ціла процедура. Постанова про притягнення до відповідальності у вигляді штрафу має виноситися начальником ТЦК і СП під час засідання. І оскаржити штраф можна, наприклад, якщо вас не викликали на таке засідання. Якщо вас не повідомили належним чином про розгляд справи і у вас не було змоги себе захистити», – резюмувала вона.
Нагадаємо, чи можна у застосунку «Резерв+» згенерувати е-направлення на ВЛК без підпису керівника ТЦК.