В Україні хочуть скасувати "дистанційку": що готують школярам
В Україні хочуть скасувати "дистанційку": що готують школярам

В Україні хочуть скасувати "дистанційку": що готують школярам

В Україні скасують скандальний наказ Міністерства освіти і науки №1112, який стосується, зокрема, дистанційного навчання.

Як передає "Хвиля", про це повідомив Михайло Федоров, який у новому українському уряді має стати першим віцепрем’єром.

За його словами, влада шукатиме шлях, як повернути дітей до навчання у безпечних школах.

"Хочу сказати, що в п’ятницю буде скасовано, наприклад, наказ №1112, до якого є багато питань у спільноти депутатів. І разом з депутатами ми шукатимемо шлях, як досягати цілей і виводити дітей в офлайн, у безпечні школи. Як надолужити всі знання, втрачені за останні кілька років — через Covid, повномасштабну війну — ми шукатимемо цей шлях", — розповів Федоров.

У чому проблема з наказом Міносвіти №1112

  • Примус до вибору конкретної школи

Нові правила зобов’язують дітей-переселенців відвідувати школу саме там, де вони зараз проживають, починаючи з осені 2025 року. Така вимога може посилити стрес у дітей, які й так зіткнулися з вимушеним переїздом і воєнними потрясіннями. Звикання до незнайомої школи стає для них ще одним серйозним викликом.

  • Перешкоди для онлайн-навчання

Новий документ встановлює правило: у дистанційному класі має бути щонайменше 20 учнів. Це суперечить чинному закону про освіту, який допускає класи від п’яти осіб. Результат — школи з невеликими онлайн-групами ризикують їх закрити, що скоротить освітні можливості для дітей у різних регіонах.

  • Труднощі для школярів з окупованих територій

Діти з тимчасово окупованих територій отримують право на дистанційне навчання через систему педагогічного супроводу. Однак батьки повинні передати особисту інформацію та дати офіційний дозвіл на її використання. В умовах окупації, де будь-які контакти з Україною караються, це піддає родини небезпеці й може позбавити дітей української освіти.

  • Небезпека для учнів у зонах бойових дій

Міністерство освіти вимагає особистої присутності в навчальних закладах, де є захисні споруди. Однак реальність така, що багато шкіл у прикордонних громадах або не мають якісно обладнаних укриттів, або взагалі їх позбавлені. Дорога до школи в місцях постійних обстрілів несе додаткову загрозу. Попри запевнення МОН щодо збереження дистанційного формату, навіть у таких ситуаціях буде запроваджено додаткові обмеження.

Раніше повідомлялося, що тепер вивчають підлітки на уроках "Захисту України".

Джерело матеріала
loader
loader