Грошова допомога у разі загибелі військового: які документи потрібні для оформлення
Грошова допомога у разі загибелі військового: які документи потрібні для оформлення

Грошова допомога у разі загибелі військового: які документи потрібні для оформлення

Грошова допомога у разі загибелі військового: які документи потрібні для оформлення

Роз'яснення дали у Міноборони.

В Україні триває воєнний стан та загальна мобілізація. Багато сміливих чоловіків та жінок добровільно стали на захист нашої країни від початку повномасштабної агресії РФ. На жаль, іноді військові гинуть під час виконання бойових завдань. У такому випадку держава надає їхнім сім'ям та рідним грошову допомогу. У Міністерстві оборони розповіли, які документи потрібні для отримання такої виплати.

Куди звертатися рідним загиблого військового для отримання допомоги

У Міноборони пояснили, що якщо військовослужбовець проходив службу в ЗСУ, слід звернутися до районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП), незалежно від місця реєстрації.

Якщо він служив у Нацгвардії, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, Головному управлінні розвідки МОУ, Держспецзв’язку, Держприкордонслужбі, Державній спеціальній службі транспорту тощо – звертатися необхідно безпосередньо до цих формувань.

Які документи потрібні для отримання допомоги

У відомстві зазначили, що для оформлення одноразової грошової допомоги (ОГД) до районного ТЦК та СП (незалежно від місця реєстрації) необхідно подати такі документи:

  • заява про виплату одноразової грошової допомоги;
  • документ, що посвідчує особу;
  • документ про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків відповідно до закону):
  • свідоцтво про смерть військовослужбовця;
  • копії документів, що підтверджують родинні зв’язки з загиблим або перебування на його утриманні: для дружини / чоловіка – свідоцтво про шлюб; для дитини – свідоцтво про народження дитини; для батьків – свідоцтво про народження загиблого;  для осіб, які перебували на утриманні загиблого – підтверджуючий документ або судове рішення; у разі цивільного шлюбу – чинне рішення суду.
  • для осіб, які досягли 16-річного віку: довідка про відсутність/ наявність судимості або обмежень, передбачених КПК України або повний витяг з інформаційно-аналітичної системи чи сервісу державних послуг «Дія»;
  • свідоцтво про зміну імені (за потреби);
  • інші документи щодо призначення та виплати допомоги (за наявності);
  • згода на обробку персональних даних.

Як відбувається призначення грошової допомоги у разі загибелі військового

Документи потрібно подати до районного ТЦК та СП, який засвідчує копії та складає висновок про результати проведеної роботи щодо встановлення осіб, які можуть звернутися за ОГД.

Районний ТЦК та СП не пізніше семи робочих днів після надходження всіх документів надсилає документи до обласного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки(О(М)ТЦК та СП)

О(М)ТЦК та СП перевіряє отримані документи, визначає осіб, які документально підтвердили своє право на одержання ОГД, а також осіб, які звернулися (можуть звернутися) за її одержанням, але не надали (надали не всі) документи. Складає висновок щодо можливості призначення одноразової грошової допомоги та надсилає документи до Міноборони.

У відомстві додали, що після прийняття рішення Комісією про призначення (відмову) ОГД, упродовж трьох робочих днів, Міноборони доводить до Командування Сухопутних військ витяги з протоколів засідання комісії, яке, своєю чергою, надсилає його до О(М)ТЦК та СП для доведення до заявників.

Нагадаємо, як отримати статус УБД військовим, які служать з початку повномасштабної війни.

Джерело матеріала
loader
loader