/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2Fcc5c2204374d4fe487fb56f635ac0ce2.jpg)
Бензин уже не подешевшає: водіям назвали основну причину високих цін на пальне
Українські автомобілісти зіткнулися з черговим ударом по сімейному бюджету - протягом червня ціни на пальне стрімко зросли майже на 5 гривень за літр. Експерти пов'язують це зростання з ескалацією конфлікту на Близькому Сході та наслідками для світового енергетичного ринку.
Як повідомляє ЕП, паливна криза розпочалася в перших числах червня, коли Ізраїль завдав ударів по Ірану. Реакція світових ринків була миттєвою - котирування нафти марки Brent підскочили на 13% та перевищили позначку в 78 доларів за барель. Це стало найбільшим стрибком з березня 2022 року, коли розпочалася повномасштабна агресія Росії проти України.
Дані Консалтингової групи А-95 свідчать про драматичні зміни на українському ринку пального. Якщо до початку кризи середня вартість дизеля становила 52,5 гривні за літр, то станом на 24 червня вона зросла до 55,96 гривні. Бензин А-95 подорожчав з 54,59 до 58,90 гривні, а преміум-бензин - з 58,89 до 63,12 гривні за літр.
Парадокс ситуації полягає в тому, що світові ціни на нафту після початкового стрибка відкотилися та зараз тримаються нижче 70 доларів за барель. Однак вартість пального на українських заправках залишається на піках і не демонструє жодних ознак зниження.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2F0168e76aaa6f5e59961fd2c082b4870e.jpg)
Сергій Куюн, директор Консалтингової групи А-95, пояснює це явище особливостями європейського ринку нафтопродуктів. "Після сильного зростання цін на нафтопродукти, викликаного конфліктом на Близькому Сході, на ринку Європи спостерігався короткий період зниження вартості, але згодом вони відновили зростання", - зазначає експерт.
За його словами, європейські котирування бензину вже перевищили червневі піки та сягнули 785 доларів за тону проти 770 доларів у середині минулого місяця. Ціни на дизельне пальне також залишаються стабільно високими. "Це і є основна причина, чому вартість пального на АЗС не опускається", - підкреслює Куюн.
Перспективи для українських водіїв виглядають невтішно. Експерт попереджає, що найближчим часом навряд чи варто очікувати зниження цін на заправках. "Станом на зараз немає особливих підстав сподіватись на зниження цін. Закупівельна вартість пального залишається високою, продажі просіли, маржа на АЗС за останній місяць знизилась", - констатує він.
Куюн також не виключає подальшого зростання цін. "Ціни під напругою. В поточній ситуації є більше підстав говорити про подальше зростання. Було б добре, якби вартість хоча б стабілізувалась на поточних рівнях", - підсумував експерт, фактично попереджаючи про можливе продовження паливної кризи в Україні.
Раніше водіям назвали регіон із найдорожчим бензином.

