Україна залучила до Державного бюджету 22 млрд доларів США зовнішнього фінансування
Україна залучила до Державного бюджету 22 млрд доларів США зовнішнього фінансування

Україна залучила до Державного бюджету 22 млрд доларів США зовнішнього фінансування

Україна залучила до Державного бюджету 22 млрд доларів США зовнішнього фінансування

Потреба України у зовнішньому фінансуванні до кінця 2025 року складає 39,3 млрд доларів США.

За перше півріччя 2025 року до Державного бюджету України залучено 22 мільярди доларів США зовнішнього фінансування.

Про це 3 липня повідомляє на офіційному сайті Міністерство фінансів України.

Міжнародна підтримка  забезпечила в повному обсязі видатки соціально-гуманітарного напряму. А всі внутрішні фінансові ресурси Мінфін продовжує спрямовувати на сектор безпеки й оборони.  

Бюджетну підтримку Україні у 2025 році надали:

  • Країни G7 та ЄС через механізм ERA (за рахунок доходів від заморожених активів рф) – 17,6 млрд доларів США;
  • Європейський Союз (Ukraine Facility) – 3,8 млрд доларів США (пільгове фінансування та гранти);
  • Міжнародний валютний фонд – 400 млн доларів США;
  • Японія – 190 млн доларів США (пільгове фінансування);
  • Світовий банк – 50 млн доларів США (пільгове фінансування).

Потреба України у зовнішньому фінансуванні до кінця 2025 року складає 39,3 млрд доларів США.

Міністерство фінансів у співпраці з країнами G7 та ЄС реалізує ініціативу Extraordinary Revenue Acceleration for Ukraine (ERA). Механізм ERA обсягом до 50 млрд доларів США передбачає спрямування Україні кредитних коштів, що будуть погашатися та обслуговуватись за рахунок майбутніх прибутків, отриманих від знерухомлених російських активів. У 2025 році партнери спрямували вже 17,6 млрд доларів США. 

У квітні Україна отримала 3,5 млрд євро від Європейського Союзу в межах інструменту Ukraine Facility. Транш складався з пільгового фінансування (3,1 млрд євро) та грантової підтримки (400 млн євро).

Від МВФ було залучено 400 млн доларів США за результатом успішного сьомого перегляду програми Extended Fund Facility.

Україна отримала 190 млн доларів США від Японії в рамках спільного зі Світовим банком проєкту DRIVE. Він передбачає допомогу Україні у підвищенні стійкості національної дорожньої мережі, модернізації інфраструктури, відновлення мостів.

Кошти від Світового банку надійшли в рамках виконання  проєкту у сфері охорони здоров’я THRIVE. Мета проєкту – надання допомоги Уряду України у покращенні Програми медичних гарантій для створення надійної системи охорони здоров’я.  

Загалом від початку повномасштабної війни, міжнародні партнери спрямували до України понад 137 млрд доларів США бюджетної підтримки.

Нагадаємо, 27 червня Кабмін схвалив Бюджетну декларацію на 2026-2028 роки. Як повідомляє Міністерство фінансів на урядовому сайті, цей комплексний документ визначає головні параметри та орієнтири бюджетної політики на середньострокову перспективу.

У Мінфіні зазначають, що  у Бюджетній декларації на 2026-2028 роки передбачено два сценарії розвитку подій в Україні, починаючи з 2026 року. Один сценарій передбачає можливе покращення безпекової ситуації з 2026 року, заснований на показниках макропрогнозу економічного і соціального розвитку України на наступні три роки (прогноз Мінекономіки).

Водночас документ містить припущення і щодо іншого сценарію — продовження повномасштабної агресії РФ проти України. Згідно другого сценарію, наступного року видатки на сектор безпеки і оборони будуть становити не менше, аніж в 2025 році (з урахуванням змін до держбюджету).

Джерело матеріала
loader
loader