Між "татком" Трампом і фюрером із Кремля: як Україні пережити 2025 рік без допомоги США
Між "татком" Трампом і фюрером із Кремля: як Україні пережити 2025 рік без допомоги США

Між "татком" Трампом і фюрером із Кремля: як Україні пережити 2025 рік без допомоги США

Цей рік є проміжком між поступовою втратою збройної допомоги США і нарощуванням такої від Європи, попереджає аналітик Олександр Кочетков. Головна проблема, на його думку, — у тому, що український ВПК запізнюється на пару років, щоб своєчасно ліквідувати критичну залежність від Штатів по найбільш важливих позиціях.

ЦЕЙ РІК БУДЕМО ЗГАДУВАТИ З ПОЛЕГШЕННЯМ, ЩО ЗАВЕРШИВСЯ

Ворожі пропагандисти аж захлинаються від радощів, розповідаючи, що США припиняють постачання Україні зенітних ракет різних типів, снарядів і комплектів для систем залпового вогню. В недоімперії навіть пішли розмови щодо захоплення переваги в небі України та проривів лінії фронту.

Штати пояснюють своє рішення інтересами Сполучених Штатів — ну, буцім-то їм самим та Ізраїлю, який в них, безумовно, на першому місці, не вистачає ракет. Хоча насправді це черговий етап примусу України до миру на російських умовах.

Кремлівський фюрерок вчергове запевнив Д. Трампа у тому, що він з усіх сил прагне миру і навіть сподівається укласти його з Україною ще цього року. Але умовою є істотне скорочення американської допомоги Україні зброєю. І Трамп охоче на це пристав. Чому ніхто вже не дивується: ні в Україні, ні у світі.

Мене не полишає думка: а коли вже європейські політики зроблять другий крок у розумінні сьогоднішньої влади США. Перший — це було дуже важке усвідомлення, що агресивна Росія на чолі з Путіним, яка погрожує Європі — це не ворог США, а навпаки — головний партнер. А Європа та її частина Україна — це тягар, якого Штати Трампа хочуть позбавитися.

Другий крок полягає у тому, щоб зрозуміти: облизування Трампа з боку європейців, вихваляння його неіснуючих досягнень та сумнівного авторитету не приносить жодної користі у переговорах. Просто "татусь Трамп" продовжує кидати Європу, але вже із задоволеним обличчям, а не з виразом образи.

Звісно, є ще й третій крок, але поки що не буду про нього, щоб не прискорювати неминуче.

Насправді ситуація для України важка, проте не катастрофічна. Ракети та снаряди будуть, хоча й у меншій кількості. І за гроші, а не за так, тобто доведеться вирішувати з наповненням бюджету, що непросто.

Цей рік є якраз проміжком між поступовою втратою збройної допомоги США і нарощуванням такої від Європи. Головна проблема у тому, що й український ВПК запізнюється на пару років, щоб своєчасно ліквідувати критичну залежність від Штатів по найбільш важливих позиціях.

Все одно все буде Україна!

Автор висловлює особисту думку, яка може не співпадати із позицією редакції. Відповідальність за опубліковані дані в рубриці "Думки" несе автор.

Джерело

Важливо "Загине набагато більше людей": США відходять від війни в Україні, — NYT
Джерело матеріала
loader
loader