Росія налагодила масове виробництво боєприпасів у Венесуелі
Росія налагодила масове виробництво боєприпасів у Венесуелі

Росія налагодила масове виробництво боєприпасів у Венесуелі

У Венесуелі розпочав роботу завод з виробництва патронів калібру 7,62 мм для автоматів Калашникова потужністю до 70 мільйонів одиниць боєприпасів на рік.

Про це повідомив російський державний концерн "Ростех", компанія якого "Рособоронекспорт" здійснювала будівництво підприємства, пише The Moscow Times.

Перша черга включає чотири виробничі лінії. На двох з них виготовлятимуть патрони з кулею зі сталевим осердям, на інших — з трасуючою кулею та холості патрони, повідомив виконавчий директор "Ростеху" Олег Євтушенко.

Потужність заводу дозволяє випускати десятки тисяч патронів протягом однієї робочої зміни. Крім виробничих ліній, перша черга включає корпус з утилізації відходів, склади з компонентами для боєприпасів, тир для випробування продукції, пожежний резервуар та інші допоміжні споруди.

За словами Євтушенка, російська компанія сподівається незабаром запустити решту виробничих корпусів. Це дозволить налагодити повний цикл виробництва патронів та автоматів Калашникова (АК-103) на території Венесуели. Зброя призначена для армії, поліції та інших силових структур країни.

Про створення у Венесуелі двох підприємств з ліцензійного виробництва АК-103 та патронів калібру 7,62 мм домовилися ще у 2006 році президенти Володимир Путін та Уго Чавес. Реалізація проєкту стартувала у 2009 році, однак будівництво неодноразово переносили.

Серед причин затримок — складнощі через коронавірусні обмеження, санкції, а також корупційні скандали. Зокрема, у 2015 році за звинуваченням у розкраданні понад 1 мільярда рублів заарештували главу компанії-підрядчика будівництва військових заводів екс-сенатора Сергія Попельнюхова.

Гендиректор "Рособоронекспорту" Олександр Михєєв заявив, що цей проєкт "показав усьому світу", що компанія завжди виконує свої зобов'язання перед партнерами, незважаючи на міжнародні санкції щодо РФ та Венесуели.

Євтушенко назвав запуск заводу "важливим кроком у розвитку технологічного співробітництва з ключовим партнером у Латинській Америці".

Цей проєкт демонструє продовження російського військово-технічного співробітництва з авторитарними режимами, незважаючи на міжнародні санкції та ізоляцію РФ через агресію проти України.

Теги за темою
Венесуела
Джерело матеріала
loader
loader