Майже 600 гривень за кілограм: в Україні злетіла ціна на популярний продукт
Майже 600 гривень за кілограм: в Україні злетіла ціна на популярний продукт

Майже 600 гривень за кілограм: в Україні злетіла ціна на популярний продукт

За останній місяць в Україні спостерігалася змішана динаміка цін на молочні продукти. Згідно з даними Асоціації виробників молока, деякі товари подешевшали, тоді як більшість інших продуктів подорожчала.

"За останній місяць в Україні подешевшали молоко пастеризоване жирністю до 2,6% в плівці, кефір жирністю 2,5% в тетрапаку та склі, сир кисломолочний жирністю 9% та сир "Сулугуні". Ціни на інші молочні продукти споживчого кошику або залишилися без змін, або в середньому подорожчали на 2,9%", – повідомив аналітик АВМ Георгій Кухалейшвілі.

Молоко пастеризоване жирністю до 2,6% в плівці у червні коштувало в середньому 45,65 грн за кілограм, що на 75 копійок менше порівняно з травнем. Водночас той самий продукт у пластиковій пляшці подорожчав до 63,81 грн за кілограм. Кефір жирністю 2,5% в плівці, навпаки, подорожчав на 37 копійок до 55,54 грн за кілограм.

Серед продуктів, що значно подорожчали, виділяється сметана жирністю 15% в стаканах, середня ціна якої зросла до 191,13 грн за кілограм. Питний йогурт жирністю від 1,6% до 2,8% в пластикових пляшках коштує в середньому 116,44 грн за кілограм.

Найбільше подорожчало вершкове масло вітчизняного виробництва, середня ціна якого сягнула 584,82 грн за кілограм, що на 11,18 грн більше відносно попереднього місяця. За словами Кухалейшвілі, масло дорожчає через високі світові ціни на біржові товари. Зокрема, ціна на масло в Європейському Союзі в травні трималася на рівні 7200-7400 євро за тонну, що є майже рекордними показниками з 2017-2018 років.

Твердих сирів також торкнулося подорожчання. Сир "Голландський" жирністю 45% коштує в середньому 590,64 грн за кілограм, а "Гауда" жирністю 45% від українських компаний - 593,14 грн за кілограм.

В Асоціації виробників молока звертають увагу на зростаючий вплив імпорту на внутрішній ринок. "Збільшення пропозиції і споживання імпортних сирів на внутрішньому ринку заважає реалізації продукції вітчизняних сироварів. Частка імпортних сирів на внутрішньому ринку досягла 47%", – зазначили в організації.

Молочні продукти, ціни
Молочні продукти
depositphotos

Експерти прогнозують можливе зниження цін на молочну продукцію через відміну Європейським Союзом автономних торговельних заходів для української молочної продукції, які діяли з 2022 року.

"Якщо не вдасться домовитися з Єврокомісією про збільшення квот на молочну продукцію або про їх відміну та збереження безмитного режиму, тоді ймовірне скорочення Україною обсягів експорту біржових товарів, а збільшення надлишків молока-сировини та нереалізованих продуктів має давити на внутрішні ціни", – попереджають в галузевій асоціації.

Також нагадаємо, де дешевше купити олію, хліб та молоко.

Джерело матеріала
loader
loader