Протезування, «Вільні хвилі» та доступ до освіти: як у Метінвесті повертають ветеранів до мирно життя
Протезування, «Вільні хвилі» та доступ до освіти: як у Метінвесті повертають ветеранів до мирно життя

Протезування, «Вільні хвилі» та доступ до освіти: як у Метінвесті повертають ветеранів до мирно життя

Про це розповіла представниця Групи Метінвест Зоя Гейнце на конференції «Кадри вирішують: нова архітектура економіки відновлення», яку організував аналітичний центр We Build Ukraine.

За її словами, з 2014 року через Сили оборони України пройшли майже 11 тисяч співробітників Метінвесту. Зараз в армії служить приблизно 8 тисяч працівників, а тисяча людей вже повернулися до роботи на підприємства. Для них компанія розробила цілісну систему адаптації: на її реалізацію торік було спрямовано $250 тисяч, а цього року фінансування збільшили до $550 тисяч.

Система реінтеграції ветеранів охоплює психологічну та фізичну підтримку, допомогу з відновленням після поранень. Зокрема, приблизно 140 військовослужбовців і цивільних вже пройшли протезування та відновлення. А в Запоріжжі та Кривому Розі діє програма реабілітації через плавання «Вільні хвилі» від олімпійця Дениса Силантьєва.

Для ветеранів, які не можуть повернутися на попередню посаду, передбачена можливість пройти перекваліфікацію або здобути освіту в університеті Метінвест Політехніка. Зараз там навчаються 26 ветеранів, зокрема оборонці Маріуполя в межах проєкту «Серце Азовсталі». 

– Окрім роботи з ветеранами, ми паралельно працюємо з колективами. Адже не ветерани мають адаптуватися до суспільства, а суспільство – до ветеранів, – підкреслила Зоя Гейнце.

Зокрема, програму «Лідерство під час війни» пройшли понад 1100 керівників, а програму «Герої поруч» – понад 12,5 тисяч працівників. Відеокурс зі спілкування з ветеранами, створений із військовою психологинею Оленою Нікольською, переглянули понад 16 тисяч співробітників компанії. 

Як відомо, Метінвест Ріната Ахметова є рекордсменом серед приватних компаній з працевлаштування ветеранів в Україні. У співпраці з проєктом «Серце Азовсталі», компанія цьогоріч започаткувала нову програму з фізичного та психологічного відновлення захисників – «Ветеранський кемпінг». У межах програми цьогоріч заплановано відновлення для трьох груп, по 12 ветеранів у кожній. Тривалість змін – 10 днів. На реабілітацію співробітників, які після служби у війську повернулися до роботи на підприємствах, компанія спрямує понад 1,6 млн грн.

Джерело матеріала
loader