/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2Fa3bfef4be99f1d0cbe5ee3f76c486bf8.jpg)
Не все так просто: яку зброю "заморозили" США і чи загрожує Україні катастрофа
Білий дім оголосив у вівторок, що президент Трамп призупинив поставки деяких перехоплювачів протиповітряної оборони та високоточних керованих бомб і ракет в Україну, посилаючись на занепокоєння Пентагону щодо надто низького рівня американських арсеналів зброї.
Серед боєприпасів, поставки яких призупинено, перебувають перехоплювачі для систем Patriot, високоточні артилерійські снаряди та ракети для F-16, повідомили чиновники Пентагону. Ця зброя була критично важливою для стримування російських атак в особливо небезпечний момент війни, повідомляє The New York Times.
Американські чиновники заявили, що ці боєприпаси не планувалося відправляти в Україну протягом кількох наступних місяців. Лише минулого тижня Трамп заявив, що відкритий до продажу додаткової зброї Україні, але пауза вже планувалася в Пентагоні.
Причиною затримки є занепокоєння щодо нестачі боєприпасів та засобів ППО, які можуть знадобитися США або союзникам для вирішення глобальних непередбачених обставин.
Сигнал президенту Путіну може полягати в тому, що США поступово відходять від ролі основного постачальника передової зброї для України. Це може спонукати Путіна затягувати переговори про припинення вогню, розраховуючи на те, що українські сили незабаром можуть залишитися без боєприпасів.
"Це рішення було прийнято, щоб поставити інтереси Америки на перше місце після огляду Міністерства оборони", заявила представниця Білого дому Анна Келлі.
Крок представляє перемогу віце-президента Джей Ді Венса та інших чиновників, які довго ставили під сумнів цінність американської підтримки України. Сенатори-демократи попередили, що пауза завдасть шкоди боротьбі України. "Пентагон значно послаблює оборону України від повітряних атак навіть тоді, як Росія обстрілює українські міста ніч за ніччю", заявила сенатор Джін Шахін.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2F4b9828e5ca5db9bf4421d55125f691ae.jpg)
Занепокоєння щодо виснаження запасів американської зброї не є новими. Наприкінці адміністрації Байдена чиновники висловлювали занепокоєння тим, що американські та європейські виробники зброї не встигають за попитом.
США надсилали Україні зброю з двох основних джерел: із запасів Пентагону та через контракти з американськими військовими підрядниками. Більшість зброї із запасів Пентагону вже доставлена, контрактні боєприпаси надходитимуть до наступного року.
Коли Зеленський вперше відвідав Вашингтон, його зустріли як героя і пообіцяли підтримку "стільки, скільки буде потрібно". Але цей ентузіазм давно згас. Адміністрація Трампа не запросила жодної подальшої військової допомоги для України.
Навіть коли чиновники адміністрації Трампа висловлювали занепокоєння щодо нестачі боєприпасів, Пентагон заявив, що готовий впоратися з будь-якими глобальними загрозами, які загрожують безпеці країни.
"Міністерство оборони продовжує надавати президенту надійні варіанти для продовження військової допомоги Україні, відповідно до його мети покласти кінець цій трагічній війні", заявив Елбридж А. Колбі, заступник міністра оборони з питань політики. "Водночас міністерство ретельно вивчає та адаптує свій підхід до досягнення цієї мети, одночасно зберігаючи готовність американських сил до оборонних пріоритетів адміністрації".
Раніше Китай відповів на звинувачення у постачанні зброї сторонам війни в Україні.
