Могила цадика Нахмана в Умані стала пам’яткою національного значення
Могила цадика Нахмана в Умані стала пам’яткою національного значення

Могила цадика Нахмана в Умані стала пам’яткою національного значення

Могила цадика Нахмана в Умані стала пам’яткою національного значення. Про рішення Кабміну повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.

- Змінено категорію пам’ятки місцевого значення "Визначне місце "Могила цадика Нахмана", розташованої по вул. Григорія Косинки, 1, у місті Умані Черкаської області, на категорію пам’ятки національного значення за видом історії, — написав він у своєму телеграм-каналі.

Щороку десятки тисяч євреїв, які сповідують одну з течій юдаїзму — хасидизм, здійснюють прощу до Умані, де розташована могила засновника брацлавського хасидизму цадика Нахмана, який жив наприкінці XVIII - початку XIX століття. Паломництво пов'язане зі святкуванням єврейського нового року Рош га-Шана, який цього року відзначають з 2 до 4 жовтня. Хасиди вважають, що якщо вони зустрінуть Рош га-Шана біля могили цадика Нахмана, то наступний рік буде дуже щасливим для них.

23 грудня 2024 року Міністерство культури та стратегічних комунікацій України звернуло увагу на факт незаконного будівництва п'ятиповерхового готелю поблизу могили цадика Нахмана в Умані – важливого місця паломництва для єврейської громади.

«Визначне місце «Могила цадика Нахмана» внесена до Державного реєстру нерухомих пам’яток України та перебуває під державною охороною. Будь-яке будівництво в її охоронній зоні має здійснюватися виключно з дотриманням норм Закону України «Про охорону культурної спадщини».

30 жовтня 2024 року відомство відмовило у погодженні проєктної документації на об’єкт будівництва готелю у зв’язку із невідповідністю прийнятих архітектурних рішень вимогам у сфері охорони культурної спадщини.  

Зазначені земельні ділянки потрапляють в межі зон охорони державного історико-архітектурного заповідника «Стара Умань» та в межі історико-культурного центру брацлавських хасидів, а також в межі й режими використання історичного ареалу Умані (центрально-міський історичний ареал). 

  • 2 жовтня 2024 року на святкування єврейського Нового року (Рош га-Шана) до Умані прибуло понад 30 тисяч паломників.
  • 3 жовтня 2024 року паломники-хасиди, які прибули до Умані на святкування Рош га-Шана, заплатили близько 17 мільйонів гривень туристичного збору.
Джерело матеріала
loader
loader