Частина зупиненої США допомоги Україні на момент указу була в дорозі. Її завернули – FT
Частина зупиненої США допомоги Україні на момент указу була в дорозі. Її завернули – FT

Частина зупиненої США допомоги Україні на момент указу була в дорозі. Її завернули – FT

Частина зупиненої США допомоги Україні на момент указу була в дорозі. Її завернули – FT

За даними видання, рішення ухвалили ще на початку червня.

Рішення про призупинення поставок зброї Україні в США прийняли ще на початку червні, але лише зараз воно набуло чинності. Як пише  Financial Times, посилаючись на ознайомленого співрозмовника, деякі партії ракет на той момент були в дорозі до України, але їх завернули.

Видання зазначає, що рішення Вашингтона вплине на стійкість України, яка покладалась на це озброєння для протиповітряної оборони та атак на передовій. Більше того, про рішення стало відомо буквально через три дні після наймасовішої російської атаки.

«Ми розраховували на багато з цих систем, оскільки вони були обіцяні. Це суттєво впливає на наше планування», - цитує видання українського чиновника, причетного до військового планування, який додав, що такий крок СШП наразить цивільну інфраструктуру на ризик атаки.

Серед зброї, поставки яких зупинили, є перехоплювачі для систем ППО Patriot, високоточні артилерійські снаряди та ракети для українських винищувачів F-16. У США кажуть, що пішли на такий крок через ризики вичерпання власних запасів.

Міністерство оборони України заявило, що його не повідомляли про рішення і воно уточнює статус поставок.

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив у понеділок, що за останні півтора року Україна пережила лише два дні без російських атак безпілотників та ракет, а будь-яка затримка чи зволікання з підтримкою оборонних спроможностей України лише спонукатиме агресора продовжувати війну та терор, а не шукати миру

«Відсутність зенітних ракет Patriot призведе до збільшення успішних російських ракетних ударів по українських містах, що, своєю чергою, призведе до збільшення кількості жертв серед цивільного населення. Відсутність ракет GMLRS обмежить можливості завдавати ракетних ударів по цілях у глибині оперативного фронту», — зазначив у свою чергу військовий експерт київського Центру оборонних стратегій Віктор Кевлюк.

Він додав, що європейські та азійські джерела могли б компенсувати деякі скорочення, але тим часом українській армії буде важче.

Нагадаємо, на саміті НАТО минулого тижня Дональд Трамп припустив, що готовий надіслати Україні більше систем Patriot, хоча не уточнив, чи йдеться про самі батареї чи лише про боєприпаси, а також чи буде це передача у вигляді допомоги чи продаж.

Щоб компенсувати зменшення постачань зброї зі США, Україна нещодавно розпочала спільні програми з виробництва озброєння з європейськими союзниками, такими як Велика Британія, Данія та Норвегія. У рамках цієї ініціативи зброю виготовлятимуть у цих країнах або безпосередньо в Україні, причому союзники фінансуватимуть процес, а Україна надаватиме технічну експертизу.

Джерело матеріала
loader
loader