Через аномальну спеку Франція і Швейцарія призупинили роботу АЕС
Через аномальну спеку Франція і Швейцарія призупинили роботу АЕС

Через аномальну спеку Франція і Швейцарія призупинили роботу АЕС

Через аномальну спеку Франція і Швейцарія призупинили роботу АЕС

Природні охолоджувачі - річки і море - перегрілися настільки, що не справляються з охолодженням реакторів.

Через велику спеку, яка стає все нестерпнішою,  атомні електростанції в Європі знижують потужність або тимчасово зупиняються. Причина — перегрів річкової води, яку зазвичай використовують для охолодження реакторів.

Про це 2 липня пише Euronews.

У нормальних умовах АЕС беруть воду з річок або моря для охолодження обладнання, а потім повертають її назад, але вже з підвищеною температурою.

Однак потужна спека, яка вразила Європу останніми днями, зробила воду в природних водоймах настільки гарячою, що її більше не можна ефективно використовувати для охолодження реакторів. Крім того, вона загрожує екосистемі, тому що повертається до водойм з температурою, яка може знищити життя у водоймах. У результаті кілька АЕС у Франції та Швейцарії були змушені обмежити виробництво або повністю зупинити роботу.

У Швейцарії компанія Axpo повідомила, що у вівторок призупинила роботу одного з реакторів на АЕС Безнау, а другий працює з обмеженим навантаженням. За словами компанії, обидва енергоблоки вже кілька днів поступово знижували потужність через підвищення температури річкової води. У неділю вона була зменшена до 50%.

Реактори АЕС Безнау розташовані безпосередньо на річці Ааре. Температура води там сягнула 25 градусів, і оператор вважає за необхідне уникнути «надмірного нагрівання вже теплої води», аби не нашкодити біорізноманіттю.

Хоча Швейцарія вирішила повністю відмовитися від атомної енергетики до 2033 року, наявні станції можуть працювати доти, доки залишаються безпечними.

У Франції електроенергетична компанія EDF призупинила роботу АЕС Гольфеш у департаменті Тарн-і-Гаронна через попередження про екстремальну спеку та побоювання, що температура річки, з якої беруть воду для охолодження, може сягнути 28 градусів — навіть без зворотного скидання теплої води.

Франція має 18 АЕС і загалом 57 реакторів. Близько 65% електроенергії країна отримує саме з атомної енергетики, яку уряд вважає екологічно чистою.

Експерти попереджають: через зміну клімату пікові навантаження на енергосистему під час спеки ставатимуть дедалі частішими.

Нагадаємо, голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко раніше повідомив, що існує великий ризик, що влітку в Україні можуть відбутися відключення електроенергії. Причин є дві: спека, яка за останні роки стала майже традиційною, та нестача природного газу.

 

Джерело матеріала
loader
loader