Президент США Дональд Трамп висловив підтримку законопроєкту, який передбачає запровадження 500% мит на імпорт товарів із країн, котрі продовжують торгівлю з Росією попри її повномасштабну війну проти України.
Про це заявив сенатор-республіканець Ліндсі Грем, один із авторів законопроєкту, передає Deutsche Welle.
"Учора вперше президент сказав мені, що настав час просунути цей законопроєкт", — зазначив Грем і уточнив, що розмова відбулася під час спільної гри в гольф.
Очікується, що Конгрес США розпочне розгляд документа після завершення "липневої перерви", орієнтовно з 7 липня — після святкування Дня незалежності США.
За словами Грема, законопроєкт надасть президенту можливість запровадити масштабні економічні заходи проти країн, які, купуючи російську нафту, газ, уран чи інші товари, фактично підтримують військову машину Кремля.
"Індія та Китай купують 70% путінської нафти, підтримуючи його війну. Якщо ви купуєте товари у Росії і не допомагаєте Україні, то ваші товари будуть обкладені 500% митом при експорті до США", — зазначив Грем.
Сенатор додав, що законопроєкт підтримують 84 члени Сенату, і його ухвалення дозволить США посилити тиск на країни, які не приєдналися до санкційної політики щодо Росії. Водночас Грем ухилився від прямої відповіді на питання, чи підпише Трамп документ. Він лише сказав, що президент "у хорошій формі".
Нагадаємо, 1 квітня група 50 сенаторів із обох партій — із ініціативи республіканця Ліндсі Грема та демократа Річарда Блюменталя — представила законопроєкт про нові санкції проти Росії. Документ передбачає введення 500% мит на імпорт товарів з країн, які продовжують закупівлю російських енергоносіїв, якщо Москва не погодиться на припинення вогню в Україні.
Низка впливових республіканських політиків закликає Трампа посилити тиск на Кремль, вважаючи, що російський диктатор Владімір Путін несерйозно ставиться до мирних переговорів.
Однак президент США попросив республіканців у Сенаті поки що не виносити законодавство з антиросійськими санкціями на голосування. Раніше прессекретар Білого дому Керолайн Левітт казала, що Трамп залишає запровадження санкцій проти Росії "у запасі", на випадок, якщо цей інструмент дійсно знадобиться.
Емоційні гойдалки Трампа в його оцінках російсько-української війни вже стали притчею во язицех. Але які реальні мотиви стоять за бажанням президента США припинити війну РФ проти України за будь-яку ціну? У статті “Український рубікон Дональда Трампа” експосол України в США Олег Шамшур аналізує трампівську концепцію “миру” для України.