В Україні зростає кількість випадків булінгу, - освітній омбудсмен Лещик
В Україні зростає кількість випадків булінгу, - освітній омбудсмен Лещик

В Україні зростає кількість випадків булінгу, - освітній омбудсмен Лещик

Останнім часом зростає кількість звернень щодо насильства та жорстокого поводження з дітьми, зокрема булінгу. Це звернення й про фізичне насильство і зі сторони дітей і зі сторони педагогічних працівників, повідомила в інтерв’ю РБК-Україна освітній омбудсмен Надія Лещик.

- Нерідко таку поведінку в дітей формують батьки. Однією з причин є те, що вони зайняті на роботі й не приділяють достатньо уваги дітям, і діти намагаються привернути увагу до себе. Або ж є насильство в сім'ї, не обов'язково фізичне, може бути і психологічне, - зазначила Лещик.

Вона наголосила, що війна погіршує психологічний стан людей і ми частіше можемо відчувати неконтрольовані прояви гніву. Це може позначатися на поведінці з дитиною.

-  Але ж і до війни у нас був булінг, та зараз кількість випадків зросла. Також впливають, звісно, соціальні мережі, - додала омбудсмен.

За її словами, існує кілька проблем на законодавчому рівні, які перешкоджають захисту від булінгу. Так, через недостатні строки накладення адмінстягнення у 20% справ, які доходять до суду закриваються через сплив строків. Також справи затягують адвокати, або батьки з різних причин відмовляються від доведення до суду, бо їм легше перевести дитину в іншу школу чи в інший клас.

Щодо випадків, коли булером стає вчитель, омбудсмен наголосила, що українське законодавство містить прогалини – педагог навіть після визнання факту може продовжити працювати в закладі освіти.

- На мою думку, вчитель, який таке вчинив, не має працювати в закладі освіти. Має бути певний період відсторонення. На термін від року до трьох – відсторонення від посади, яка передбачає роботу з дітьми, - наголосила вона.  

Лещик додала, що ще однією значною проблемою є відсутність законодавчого захисту для студентів та учнів профтехосвіти.

- Важко застосувати поняття булінгу, якщо є психологічне чи економічне насильство, і немає фізичного. Ми прагнемо розширення захисту на повнолітніх здобувачів освіти, - додала вона, наголосивши, що існує законопроект, який пропонує певні зміни, але його треба допрацьовувати.

  • Раніше освітня омбудсменка Надія Лещик виступила з пропозицією підвищити штраф за булінг до мінімуму 10 тисяч гривень. 
  • 10 грудня освітній омбудсмен Надія Лещик запропонувала надати школам можливість залишати учнів на другий рік навчання в одному класі для усунення навчальних прогалин. За її словами, рішення про повторний рік навчання має ухвалювати педагогічна рада без обов’язкової згоди батьків. 
Теги за темою
Освіта
Джерело матеріала
Згадувані персони
loader
loader