Сім правил етикету, які ми порушуємо і навіть не знаємо про це
Сім правил етикету, які ми порушуємо і навіть не знаємо про це

Сім правил етикету, які ми порушуємо і навіть не знаємо про це

Джаміла Мусаєва назвала найпоширеніші помилки в етикеті, які стосуються правил привітання, використання ввічливих фраз і дотримання дрес-коду.

Ви дізнаєтеся:

Правила етикету - це своєрідний кодекс хороших манер, який дозволяє людині справити приємне враження. Деякі правила відомі всім, а деякі ми порушуємо щодня і навіть не знаємо про це. Міжнародна консультантка та авторка книжок з етикету Джаміла Мусаєва назвала сім правил етикету, яких люди не дотримуються найчастіше.

Якщо вам цікаві інші рекомендації від цієї фахівчині, читайте матеріал: Як потискати руку, щоб не здатися агресивним або боязким: правила етикету.

Правило № 1. Чоловік має простягнути руку для рукостискання під час привітання жінки.

"Це правило етикету найчастіше порушується в суспільстві. Якщо ви перебуваєте на громадському заході, ви, як чоловік, не повинні першим простягати руку для рукостискання. Ви завжди чекаєте, що жінка простягне руку першою. Ініціатива фізичного контакту має виходити від жінки, а не від чоловіка. Однак чоловік повинен першим привітати жінку словами", - сказала Мусаєва на своєму Youtube-каналі.

За словами фахівця з етикету, привітавши жінку, чоловік визнає її присутність, але саме вона вирішує, чи хоче вона потиснути йому руку, чи ні. Таким чином, простягнути руку для рукостискання під час привітання має саме жінка.

Правило №2. Друге правило етикету, яке багато хто вважає єдино правильним, це правило "жодних ліктів на столі". Це одне з правил етикету, яких усіх вчать з дитинства.

"Це правда, ви не кладете лікті на стіл на офіційній вечері. Однак це правило може бути порушено і часто порушується в неформальній обстановці. Коли ви обідаєте з друзями в кафе, ви можете класти лікті на стіл. Немає суворих правил щодо цього. Також, коли на столі немає їжі та стоїть лише чай і кава, ви можете класти свої руки або лікті на стіл. Якщо ви хочете більш інтимно поспілкуватися зі співрозмовником, ви можете покласти лікті на стіл і нахилитися до цієї людини. Тож ви можете класти лікті на стіл, але маєте знати, коли і де", - розповіла Мусаєва.

Правило №3. Використання слова "вибачте" замість "перепрошую".

Це, ймовірно, одна з найбільших помилок в етикеті, коли справа доходить до спілкування. Часто люди кажуть: "Вибачте, можна взяти щось?".

"Вам не потрібно вибачатися, щоб привернути до себе увагу офіціанта або обслуговуючого персоналу. Спосіб привернути чиюсь увагу або щось попросити - це сказати "перепрошую". Це спосіб перервати людину в тому, що вона робить, і привернути її увагу для прохання. Тому використовуйте слово "перепрошую", коли хочете привернути увагу", - пояснила експертка з етикету.

Водночас якщо ви хочете вибачитися за щось, що ви зробили (наприклад, ви щось розлили на підлогу або впустили пляшку, зробили помилку, про яку шкодуєте), ви маєте сказати "вибачте".

"Знайте різницю між цими словами і використовуйте їх правильно", - додала Мусаєва.

Правило №4. Четверта помилка в етикеті - це суворе дотримання тільки дрес-коду. Якщо ваше запрошення на захід на Близькому Сході свідчить про те, що потрібна "чорна краватка", значить вам потрібна "чорна краватка". Це дрес-код.

"Але ви маєте пам'ятати про традиції та звичаї регіону. "Чорна краватка" у США матиме трохи інший вигляд, ніж "чорна краватка" на Близькому Сході. Ви маєте враховувати релігію, традиції, звичаї. Дотримуйтесь дрес-коду, але завжди вивчайте культуру", - сказала Мусаєва.

Правило №5. П'ята велика помилка в етикеті пов'язана з правилами привітання, особливо в тому випадку, якщо потрібно вітатися з незнайомцем, коли він прийшов із вашим другом або знайомим.

"Вам не потрібно казати "привіт", якщо ви не знаєте людину і просто проходите повз друга або знайомого, який стоїть поруч із нею. Привітайтеся зі своїм знайомим, не обов'язково вітатися з незнайомцем. Тільки якщо ви зупиняєтеся для розмови, ви маєте привітати їх обох. Але якщо ви просто проходите повз, у вас немає зобов'язання вітатися з незнайомцем. І завжди обов'язком вашого знайомого, який знає вас обох, є представити вас один одному, щоб не було ніяковості", - розповіла експертка з етикету.

Правило №6. Шоста велика помилка полягає в тому, що жінки завжди йдуть першими.

"Є ситуації, коли чоловіки повинні "вести". Наприклад, у тому разі, якщо ви перебуваєте на незнайомій території. Це може бути новий ресторан, нове кафе, можливо, ви входите в готель і немає хостеса, який би зустрів вас біля дверей і показав шлях. У цьому випадку чоловік завжди бере на себе ініціативу. Він має йти на крок чи два попереду жінки. Це також стосується випадків, коли ви входите в непрозорі двері. Якщо це прозорі двері, чоловік може дозволити жінці увійти першою", - пояснила Мусаєва.

Правило №7. Останнє правило етикету порушують дуже багато людей, перебуваючи в літаку, театрі, опері, кіно.

"Скрізь, де людям потрібно пройти до свого місця, вони роблять це, повертаючись спиною. Таким чином їхня спина опиняється перед вашим обличчям, коли вони йдуть до свого місця в літаку чи театрі. Немає жодного виправдання цьому. Ви маєте повернутися і дивитися на людину, яка проходить повз вас до вашого місця. Таким чином, ви можете встановити зоровий контакт, вибачитися або сказати "дякую" і рухатися до вашого місця, дивлячись у їхній бік", - пояснила фахівчиня.

Дивіться відео - Поширені помилки етикету: що ви робите неправильно, навіть не усвідомлюючи цього:

Вам також може бути цікаво:

Хто така Джаміла Мусаєва

Джаміла Мусаєва - міжнародна консультантка з етикету, авторка, підприємиця і мама двох дітей. Веде канал на YouTube, на який підписані понад мільйон людей.

"Моя пристрасть - освіта за межами традиційного шкільного середовища. Ось чому я привнесла свій досвід на YouTube, прагнучи надати вам безцінні знання та поради, які виходять за рамки звичайної шкільної програми", - пише Джаміла в описі свого каналу.

Дівчина родом з Азербайджану і публікує відео на різноманітні теми: правила хорошого тону, саморозвиток, стиль життя, догляд за обличчям і тілом, азрбайджанська культура і традиції.

Джерело матеріала
loader