У Китаї розробляють ШІ-систему для "перекладу" мови тварин на людську
У Китаї розробляють ШІ-систему для "перекладу" мови тварин на людську

У Китаї розробляють ШІ-систему для "перекладу" мови тварин на людську

Мрія розуміти тварин може стати реальністю.

Китайський технологічний гігант Baidu подав заявку на патент системи, яка за допомогою штучного інтелекту зможе «перекладати» вокалізації тварин на людську мову. Ідея полягає у створенні нової програми, який дозволить точніше розпізнавати емоції домашніх улюбленців та краще розуміти їхню поведінку.

Згідно з документом, оприлюдненим Китайською національною адміністрацією інтелектуальної власності, система збиратиме комплексні дані про тварин, зокрема голосові сигнали, поведінкові патерни та фізіологічні характеристики, пише Reuters.

Ця інформація проходитиме попередню обробку та аналізуватиметься за допомогою алгоритмів штучного інтелекту, здатних ідентифікувати емоційний стан тварини. Отримані результати будуть співвідноситися із семантичними категоріями людської мови, що дозволить створити приблизний «переклад» емоцій тварини.

«Система покликана забезпечити глибше емоційне спілкування та взаєморозуміння між тваринами і людьми, підвищуючи ефективність міжвидової взаємодії», ‒ йдеться в патентному описі.

У Baidu підтвердили, що на розробку цієї технології існує високий суспільний запит. «Наразі ми перебуваємо на етапі досліджень», ‒ повідомив представник компанії у коментарі для Reuters.

Baidu є одним з лідерів китайського технологічного ринку в сфері штучного інтелекту. Компанія активно інвестує у ШІ з 2022 року, після появи ChatGPT від OpenAI. Минулого місяця вона презентувала нову модель Ernie 4.5 Turbo, яку позиціонує як найпотужнішу у своїй галузі, хоча її чатбот досі не здобув широкого визнання.

Китайська ініціатива не є унікальною: у світі триває низка подібних досліджень. Проєкт CETI з 2020 року вивчає комунікацію кашалотів, використовуючи методи статистичного аналізу й машинного навчання. Інша ініціатива ‒ Earth Species Project, заснована у 2017 році за підтримки співзасновника LinkedIn Ріда Хоффмана, ‒ має аналогічну мету: розшифрувати мову тварин за допомогою ШІ.

Джерело матеріала
loader