Компенсація за розміщення ВПО: кому можуть відмовити
Компенсація за розміщення ВПО: кому можуть відмовити

Компенсація за розміщення ВПО: кому можуть відмовити

Компенсація за розміщення ВПО: кому можуть відмовити

Її можуть отримати не всі.

Через повномасштабне вторгнення Росії багато українців змушені були виїхати в більш безпечні регіони та стати внутрішньо переміщеними особами (ВПО). Громадяни, які безкоштовно надають їм житло, можуть отримати грошову компенсацію від держави.

В Головному управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області розповіли, кому можуть відмовити в отриманні цих коштів.

З 1 березня розгляд нових звернень про призначення компенсації витрат за безоплатне розміщення ВПО здійснює Пенсійний фонд України. Для отримання виплат до органу Пенсійного фонду України подаються повідомлення і заява (встановленої форми).

Документи для отримання компенсації подаються в паперовому або електронному вигляді, зокрема через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України.

Компенсація витрат призначається власнику житлового приміщення на шість місяців та автоматично продовжується на наступні шість місяців після проведення перевірки права на призначення компенсації. Розмір компенсації — 450 грн на одну розміщену особу.

Компенсація не призначається, якщо:

  • установлено факт родинних зв’язків власника житла з ВПО/членом його сім’ї;
  • отримано інформацію про непроживання ВПО понад місяць у житловому приміщенні, за адресою якого надається компенсація витрат, або установлено факт перебування ВПО за кордоном більше ніж 30 календарних днів підряд на дату проведення перевірки права на отримання компенсації витрат;
  • встановлено факт наведення в заяві або повідомленні недостовірної інформації.

На жаль, непоодинокими є випадки, коли ВПО отримують повідомлення від органів соцзахисту про необхідність повернення надміру виплаченої допомоги на проживання ВПО. Нагадаємо, на чий бік в подібних спорах стають суди.

Джерело матеріала
loader