/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2F0dcf96777df0db0a4ee4d2fb8f0c6ee3.jpg)
Українців з автономкою зобов'язали платити за тепло у під'їзді: експерт назвав причину
В Україні власники квартир з індивідуальним опаленням у багатоквартирних будинках за законом зобов’язані платити за тепло в місцях загального користування, навіть якщо там відсутні батареї.
Як передає "Хвиля", експерт у сфері ЖКГ та енергетики Олег Попенко пояснив, чому відмовитися від цих платежів неможливо та як працює Постанова №315.
Згідно з чинним законодавством, усі мешканці багатоквартирних будинків, незалежно від наявності автономного опалення, зобов’язані оплачувати послуги теплопостачання місць загального користування. Постанова №315 Кабінету Міністрів детально регламентує цей процес і не залишає споживачам простору для маневру.
"Це чітко прописано на державному рівні згідно з Постановою №315: якщо у людини є індивідуальне опалення, але вона мешкає в багатоквартирному будинку, то незалежно від того, вмикає вона опалення чи ні, є в неї батареї чи ні – вона в будь-якому випадку зобов’язана платити за тепло, яке їй буде нараховувати теплокомуненерго за нормативом 14 градусів температурного режиму у квартирі", – пояснив Попенко.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2F9d3ff6849c649215e563d286ac179c6b.jpg)
За словами експерта, навіть наявність окремого входу в квартиру чи повна відсутність теплового обладнання в місцях загального користування не звільняє власників від оплати.
"Ти живеш у багатоквартирному будинку і зобов’язаний оплатити як тепло своєї квартири при 14 градусах, так і опалення місць загального користування. Навіть якщо в цих місцях немає батарей, ти зобов’язаний платити згідно з Постановою №315", – наголосив він.
Попенко зазначив, що ця норма є одним із прикладів законодавства, яке працює проти інтересів споживачів комунальних послуг, і боротися з нею юридичними методами практично неможливо.
"Це абсолютна аксіома, яку не треба доводити. Ось такий закон ухвалили, ось так він працює. Добрий, поганий – ми не обговорюємо, але він уже є", – сказав експерт.
На думку Попенка, сфера ЖКГ та енергетики відзначається особливо незбалансованим законодавством.
"Усі норми, починаючи із Закону №417 і закінчуючи Постановою №315, кожен документ, який виходить з-під пера Верховної Ради або Кабінету Міністрів, спрямований проти інтересів громадян", – заявив фахівець.
Експерти рекомендують власникам квартир з автономним опаленням враховувати ці обов’язкові платежі при плануванні бюджету на комунальні послуги в опалювальний сезон, оскільки відмовитися від них на даний момент неможливо.
Нагадаємо, українці можуть залишитися без субсидій і пільг через один папірець.

