/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F104%2F9d7c3b9f1dfd805e783a92cc1b84de70.jpg)
Тортури, голод і тюрми зі злочинцями: що розповідають українські військові про російський полон
Звільнені українські військовослужбовці дають свідчення про жахливі умови утримання в російському полоні, які грубо порушують міжнародне гуманітарне право.
Докази передаються до міжнародних судових органів, зокрема Міжнародного кримінального суду.
Після чергового обміну звільнені бійці спершу проходять медичний огляд та потрапляють на реабілітацію.
Згодом з ними працюють команди СБУ, Національної поліції, представники Міжнародного кримінального суду та Офісу генерального прокурора, щоб отримати інформацію про умови утримання, тортури і знущання в полоні.
«Маємо підтвердження всіх 18 видів тортур, описаних у Стамбульському протоколі, і навіть більше — комбінації знущань, які застосовувалися до наших військових», — наголосив Охріменко.
Військовослужбовці свідчать про відсутність медичної допомоги, харчування, а також утримання в загальних тюрмах разом з російськими злочинцями, що є грубим порушенням Женевської конвенції.
Міжнародні організації — зокрема Міжнародний комітет Червоного Хреста та моніторингова місія ООН — регулярно отримують доступ до реабілітаційних центрів для спілкування зі звільненими, фіксуючи порушення міжнародного права з боку Російської Федерації.
Зібрані дані обробляються, узагальнюються і передаються в міжнародні інституції для подальшого документування військових злочинів.
Обмін полоненими 6 травня: що відомо.
У вівторок, 6 травня, Україна та Росія провели 64-й обмін полоненими: попередньо 205 на 205.
Серед них молоді хлопці й дорослі чоловіки з майже всіх видів і родів військ, захисники Маріуполя та оборонці всієї лінії фронту.
Також серед звільнених 40 військовослужбовців системи МВС, 26 гвардійців і 14 прикордонників уже на рідній землі.
Наймолодшому з них — 22 роки, найстаршому — 25.
Більшість перебувала в полоні ще від 2022 року.
Посередником в обміні стали Об’єднані Арабські Емірати.
Загалом від початку повномасштабного вторгнення до України вдалося повернути вже 4757 українців — військових і цивільних.

