/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2F97f8a1747f8708d55e3c30483394c889.jpg)
Валюту можуть забрати: кому загрожує конфіскація доларів та євро
Українцям, які планують везти через кордон готівку в доларах чи євро, варто уважніше поставитися до митних правил. Інакше можна нарватися на великий штраф або взагалі попрощатися зі своїми грошима.
Скільки можна везти без проблем – розповіли у Державній митній службі.
До 10 тисяч євро в еквіваленті – спокійно, без зайвих папірців. Головне перерахувати суму за офіційним курсом на день поїздки. Якщо везете більше – готуйте документи: підтвердження про зняття грошей із банківського рахунку, довідку про купівлю банківських металів чи чек про обмін валюти.
І не забувайте: папірці діють лише 90 днів, потім доведеться отримувати нові.
Нерезидентам України (тобто тим, хто тут просто в гостях) є трохи простіше: їм достатньо заповнити митну декларацію без додаткових довідок.
Що буде, якщо порушити правила?
Якщо вас зловлять із незадекларованою валютою, доведеться заплатити штраф у 20% від суми, яка перевищує дозволені 10 тисяч євро. А якщо ще й спробуєте заховати гроші або замовчати про них – штраф уже до 100% і плюс повна конфіскація коштів.
Навіть якщо сплатите штраф, без правильних документів гроші вам можуть так і не повернути. Отже, краще заздалегідь підготуватися, ніж потім пояснювати на митниці, що "просто не знали".
Раніше ми писали про курс долара у травні: що може значно вплинути на валюту
Також Знай.ua повідомляв, кому війна, а кому – криптоферма: депутати зберігають сотні мільйонів у цифрових валютах, хто відзначився

