/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2F24f3d8114c3d45254d9065d6415c7879.jpg)
Світова економіка вже відчуває негативний вплив тарифів Трампа - ЗМІ
Тарифна політика президента США Дональда Трампа все більше гальмує світову економіку, колеса якої десятиліттями змащувалися передбачуваною та відносно вільною торгівлею.
Великі мультинаціональні корпорації та невеликі гравці електронної комерції минулого тижня знизили цілі з продажів, попередили про скорочення робочих місць і переглянули свої бізнес-плани, тоді як великі економіки переглянули прогнози зростання в бік зниження на тлі невтішних економічних показників, пише Reuters.
Хоча фінансові ринки роблять ставку на те, що США та Китай відступлять від повномасштабної торговельної війни, і що Трамп укладе угоди, щоб уникнути підвищення тарифів для інших країн, сама невизначеність щодо кінцевого результату стала значним гальмівним фактором.
"Тарифна політика США є серйозним негативним шоком для світу в короткостроковій перспективі", — сказала Ізабель Матеос і Лаго, головний економіст групи французького банку BNP Paribas.
Пекін повідомив у п'ятницю, що оцінює пропозицію Вашингтона провести переговори щодо 145% американських тарифів, на які Китай відповів 125% зборами. Адміністрація Трампа також повідомила, що близька до укладання угод з країнами, включаючи Індію, Південну Корею та Японію, щоб уникнути нових тарифів у найближчі тижні.
Тим часом такі компанії, як шведський виробник побутової техніки Electrolux, різко знизили свої прогнози, тоді як Volvo Cars, виробник комп'ютерних гаджетів Logitech і гігант напоїв Diageo відмовилися від своїх цілей через невизначеність.
Скасування минулого тижня безмитного режиму для посилок електронної комерції вартістю менше 800 доларів для товарів з Китаю стало серйозним ударом для багатьох дрібних гравців. "Ми переходимо від нуля до 145%, що неприйнятно як для компаній, так і для клієнтів", — сказала Сінді Аллен, генеральний директор консалтингової компанії з питань глобальної торгівлі Trade Force Multiplier.
Перспектива тарифів спонукала Банк Японії минулого тижня скоротити свої прогнози зростання, а торговельна напруженість була зазначена аналітиками у зниженні прогнозів зростання для Нідерландів та регіону Близького Сходу та Північної Африки (MENA).
Експерти попереджають, що хоча відносно позитивні показники експортно-орієнтованої Німеччини можуть бути пов'язані з тим, що заводи прискорюють виробництво, щоб випустити товари до введення тарифів, у наступні місяці може статися зворотна реакція. Водночас Індія, яка стикається з нижчими тарифами, ніж Китай, і куди Apple перемістила частину виробництва, може стати справжнім переможцем.
"Індія добре позиціонована, щоб бути альтернативою Китаю як постачальник товарів до США в найближчій перспективі", — сказав економіст з ринків, що розвиваються, Шілан Шах з Capital Economics, прогнозуючи, що каральні тарифи на Китай "залишаться назавжди".
Наразі більшість економістів називають тарифну політику Трампа "шоком попиту" для світової економіки, який, підвищуючи вартість імпорту для американських підприємств і споживачів, зменшить активність в інших регіонах. Позитивним моментом може бути те, що це зменшить інфляційний тиск і дасть центральним банкам більше можливостей для стимулювання економіки шляхом зниження процентних ставок.
