Удар на стику фронтів: Росія змінила маршрут наступу на Донеччині
Удар на стику фронтів: Росія змінила маршрут наступу на Донеччині

Удар на стику фронтів: Росія змінила маршрут наступу на Донеччині

Удар на стику фронтів: Росія змінила маршрут наступу на Донеччині

Існує загроза для ключової траси.

У Донецькій області російські війська посилили наступ на покровському напрямку, щоб прорвати українську оборону на ділянках, де раніше зазнавали невдач. Основні зусилля зосереджені на західній частині напрямку поблизу Котлярівки, а також на східній ‒ поблизу Сухої Балки та Тарасівки. Бої ведуться на стику з торецьким напрямком.

Про це повідомив речник Оперативно-стратегічного угруповання військ "Хортиця" майор Віктор Трегубов в інтерв'ю "Радіо Свобода".

За його словами, спостерігається зростання інтенсивності бойових дій, подібне до осені 2024 року, коли російські війська намагалися охопити Покровськ із флангів. Тоді, попри певне просування, загарбникам не вдалося вийти на адміністративні межі міста, а наступ завершився значними втратами для російської армії. Нині ж просування супротивника не має такого масштабу, однак напрямок залишається активним.

"Вся операція на покровському напрямку тоді завершилася для них великою невдачею. Попри те, що вони підійшли під Покровськ, до кордонів міста не дісталися. Вони не змогли його охопити і втратили багато живої сили", ‒ зазначив Трегубов.

На думку речника, нині противник, імовірно, зміщує фокус з Покровська на Костянтинівку, а також розглядає можливість просування в напрямку Дніпропетровської області. Одним із ключових завдань для російської армії є спроба прориву траси Покровськ-Костянтинівка ‒ ділянки, де українські оборонні позиції не базуються на великих міських агломераціях.

"Перерізання цієї траси могло б дати можливість охопити Мирноград зі сходу або просуватися далі на Костянтинівку. Обидва варіанти є загрозливими для нас, тому вони активно тиснуть на цю точку. Водночас ми вживаємо необхідних заходів оборони", ‒ підкреслив Трегубов.

Він також звернув увагу на географічні складнощі: ділянка, на якій наразі відбувається просування армії РФ, розташована далеко від населених пунктів, що ускладнює логістику для українських воїнів.

За словами речника, невдачі росіян на торецькому напрямку змусили їх шукати інші шляхи для охоплення Костянтинівки. Зокрема, противник намагається прорватися в стик між покровським і торецьким напрямками.

"На цій ділянці фронту спостерігається застосування найрізноманітніших типів техніки. Із огляду на погодні умови, потепління та появу так званої "зеленки", російська армія переходить до легших засобів пересування. Це також зумовлено проблемами з бронетехнікою, транспортом та зростанням ролі дронів ‒ особливо БПЛА на оптоволокні, які не піддаються радіоелектронному придушенню", ‒ пояснив Трегубов.

Раніше в ОСУВ "Хортиця" зазначали, що окупанти намагаються вийти до 9 травня на адміністративний кордон Дніпропетровської та Донецької областей.

Сили оборони змогли зупинити просування російський військ під Покровськом та зменшили темп просування ворога до мінімуму за останній рік. Це завдання було вкрай складним у реалізації та потребувало неймовірних зусиль українських сил.

Як Україні вдалося досягти цієї мети та чого очікувати далі на Покровському напрямку ‒ у статті "Тіні над Покровськом. Як Україні вдається стабілізовувати фронт та зупиняти ворога на Донеччині" розповідає військовий оглядач Віталій Кононученко.

Джерело матеріала
loader