Швеція платитиме мігрантам 32 тисячі євро за повернення на батьківщину
Швеція платитиме мігрантам 32 тисячі євро за повернення на батьківщину

Швеція платитиме мігрантам 32 тисячі євро за повернення на батьківщину

Сума виплат зросте з 900 євро до 32 000 євро на одну дорослу людину.

Коротко:

Прем'єр-міністр ШвеціїУльф Крістерссон заявив про "абсолютну необхідність встановити контроль над міграцією" і запропонував значно збільшити грошову допомогу для мігрантів, які добровільно повертаються на батьківщину. Про це він сказав в інтерв'ю Euronews.

За словами Крістерссона, сума виплат зросте з 900 євро до 32 000 євро на одну дорослу людину. Це збільшення становить понад 3400%.

"Ми фактично копіюємо данську модель і значно підвищуємо суму, щоб тим, хто розуміє, що їм краще повернутися додому, було легше це зробити - тим, хто з різних причин не відчуває, що у Швеції у них добре влаштоване життя", - сказав прем'єр.

Пропозицію планують реалізувати з 1 січня 2026 року. Як уточнив Крістерссон, на цей крок його надихнула модель Данії, яка визначила цільову групу в 22 000 осіб.

"Не думаю, що це буде ефективним методом для багатьох людей, але у нас дійсно є проблема з інтеграцією. Якщо люди, які мають законне право залишатися у Швеції, по суті не інтегруються і не цінують шведський спосіб життя, тоді принаймні вони подумають про повернення до країни походження", - заявив він.

Крістерссон також висловив рішучу підтримку регульованій міграційній політиці, зокрема Пакту ЄС про міграцію, і наголосив на неприпустимості того, що особи з відмовою в наданні притулку залишаються в Європі.

"Зараз близько 80% тих, кому відмовлено в наданні притулку, все одно залишаються в Європі. У Швеції це просто неприйнятно. Нам вдалося скоротити цю цифру до приблизно 20%. Тож у нас є абсолютна необхідність взяти міграцію під контроль", - наголосив він.

Прем'єр також зазначив, що ставлення до міграційної політики змінюється по всій Європі, і це може полегшити ухвалення політичних рішень.

Українські біженці за кордоном - останні новини

Нагадаємо, з 20 січня 2025 року США призупинили прийом нових заявок на участь у програмі United for Ukraine (U4U), яка давала змогу українським біженцям легально перебувати в країні до 2 років. Причиною стали нові імміграційні обмеження, пов'язані з указом президента Дональда Трампа.

Також значна частина українських біженців, навіть після завершення війни, ймовірно, залишиться в Європі, пише The Economist. Лише 43% планують повернутися додому, тоді як два роки тому таких було 74%. Якщо скасують воєнний стан, ще близько 500 тисяч чоловіків можуть виїхати з України.

Як повідомляв Главред, Україна та Угорщина відкрили новий пункт пропуску "Велика Паладь - Надьгодош", який працюватиме щодня з 07:00 до 18:00. Він призначений для легкових авто до 3,5 тонн і пішоходів. Пропускна спроможність - до 200 авто і 600 осіб на добу.

Читайте також:

Джерело матеріала
loader
loader