Посвідку на проживання у Литві можуть втрати росіяни, які зачасто їздять до РФ та Білорусі
Посвідку на проживання у Литві можуть втрати росіяни, які зачасто їздять до РФ та Білорусі

Посвідку на проживання у Литві можуть втрати росіяни, які зачасто їздять до РФ та Білорусі

Вежа Гедиміна у Вільнюсі (Ілюстративне фото: Depositphotos)

Громадяни Росії, які впродовж трьох місяців їздили до Білорусі або РФ без об'єктивних причин, втратять посвідку на проживання у Литві. Про нові додаткові обмеження повідомляє суспільний мовник LRT.

Виняток буде застосовуватися до перевізників і водіїв вантажівок, які прямують транзитом через Росію та Білорусь, або якщо поїздка мала об'єктивні причини, не залежні від громадянина.

За даними литовського Департаменту міграції, станом на 1 квітня посвідки на проживання у країні мали 14 652 російських громадян.

Згідно з законом про санкції, дію якого у квітні продовжив Сейм (парламент) Литви, в країні призупинено прийняття заяв на отримання шенгенських та національних віз для громадян РФ і Білорусі, за винятком випадків, коли посередництво в цьому процесі здійснює Міністерство закордонних справ республіки.

Читайте також
Глава МЗС Литви закликав не піддаватися на пропаганду Росії після оголошеного Путіним "перемир’я"

Заяви від росіян на отримання дозволу на тимчасове проживання у країні також не приймаються, а виняток робиться лише для тих, хто має чинну шенгенську або національну візу, посвідку на проживання у Литві або іншій державі Євросоюзу.

Громадяни РФ та Білорусі, які прибувають до Литви не через кордон з країною ЄС, проходять додаткову перевірку щодо загроз національній безпеці, громадському порядку, державній політиці, внутрішній безпеці, громадському здоров'ю або міжнародним відносинам.

Також цим особам заборонено ввозити або вивозити з Литви українські гривні, а також імпортувати сільськогосподарську продукцію і корми російського або білоруського виробництва.

За законом, росіянам, які не мають посвідки на проживання у Литві, заборонено купувати нерухомість в країні.

Сейм продовжив дію таких обмежень до 2 травня 2026 року.

  • 30 квітня стало відомо, що консервативна група Сейму пропонує законодавчі зміни, які зобов’яжуть громадян Росії отримувати спеціальний дозвіл для придбання нерухомості поблизу стратегічних об’єктів.

  • У Росії видали підручник з історії Литви, у передмові до якої міністр закордонних справ Лавров заперечив існування литовської нації. Глава зовнішньополітичного відомства Литви Будріс розкритикував книгу.
Читайте також
Президент Литви: Де-юре визнання Криму російським – бомба уповільненої дії
Джерело матеріала
loader