У Києві відкрилася виставка Золтана Мички: 80 робіт та 45 років творчості – фото
У Києві відкрилася виставка Золтана Мички: 80 робіт та 45 років творчості – фото

У Києві відкрилася виставка Золтана Мички: 80 робіт та 45 років творчості – фото

У Києві відкрилася виставка Золтана Мички: 80 робіт та 45 років творчості – фото

    © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA
    У Києві відкрилася виставка Золтана Мички: 80 робіт та 45 років творчості – фото - Фото 1
    У Києві відкрилася виставка Золтана Мички: 80 робіт та 45 років творчості – фото - Фото 2
    У Києві відкрилася виставка Золтана Мички: 80 робіт та 45 років творчості – фото - Фото 3
    У Києві відкрилася виставка Золтана Мички: 80 робіт та 45 років творчості – фото - Фото 4
    У Києві відкрилася виставка Золтана Мички: 80 робіт та 45 років творчості – фото - Фото 5
    У Києві відкрилася виставка Золтана Мички: 80 робіт та 45 років творчості – фото - Фото 6
    У Києві відкрилася виставка Золтана Мички: 80 робіт та 45 років творчості – фото - Фото 7
    У Києві відкрилася виставка Золтана Мички: 80 робіт та 45 років творчості – фото - Фото 8
    У Києві відкрилася виставка Золтана Мички: 80 робіт та 45 років творчості – фото - Фото 9
    У Києві відкрилася виставка Золтана Мички: 80 робіт та 45 років творчості – фото - Фото 10
    У Києві відкрилася виставка Золтана Мички: 80 робіт та 45 років творчості – фото - Фото 11

У стінах Національного музею «Київська картинна галерея» стартувала масштабна виставка, присвячена творчості народного художника України Золтана Мички. Експозиція під назвою «Золтан Мичка. Лінія наступності» стала продовженням низки музейних проєктів, що знайомлять глядача з феноменом закарпатського живопису та сучасного українського мистецтва. Відвідувачі можуть ознайомитися з понад 80 живописними полотнами, які охоплюють майже пів століття творчої діяльності митця. Відкриття виставки відвідав фотокореспондент ZN.UA Василь Артюшенко.

Виставковий проєкт організовано на основі робіт із приватних колекцій, архіву родини художника, а також із фондів самої «Київської картинної галереї». В експозиції особливу увагу приділено авторській класифікації робіт Мички, що розділені на три великі тематичні блоки: «Земля. Пленер», «Сакральне мистецтво» та «Модерне мистецтво». Така структура дозволяє краще відчути глибину авторського задуму, різноманітність художніх пошуків та постійне прагнення до синтезу традицій і новаторства.

Окрім картин самого Золтана Мички, на виставці представлені твори його попередників і наставників – зокрема Е. Контратовича, А. Коцки, А. Кашшая, Г. Глюка, В. Микити, Ю. Герца, А. Шепи, а також художників молодшої генерації, однодумців, учнів: Ю. Шелевицького, І. Луценка, А. Коприви, А. Іванчьо, С. Біби. Це дозволяє простежити цілісну лінію наступності в межах закарпатської художньої школи, яка поєднує покоління митців на основі спільних цінностей, стилістичних ознак і підходів до творчості.

Ретроспективний характер виставки підкреслює внесок Золтана Мички не лише як живописця, а й як культурного лідера. Він стояв біля витоків Мукачівської картинної галереї, був ініціатором численних пленерів, як в Україні, так і за її межами, та відігравав ключову роль у формуванні мистецького середовища Закарпаття. Його творчий і життєвий шлях є прикладом глибокої відданості мистецтву та освітній діяльності. Мичка завжди вірив у силу мистецтва як засобу впливу на суспільство, про що свідчить його життєве кредо: «Мистецтво – еліксир, зброя, якою ми служимо майбутньому, виражаючи свої почуття, думки і переживання, формуючи долю наступних поколінь».

«Творчість Золтана Мички стала тим центром тяжіння різних поколінь, своєрідним містком між традиційним надбанням і сучасними інноваціями, що привів до нашого музею чимало гостей. Вдячні кожному і кожній за можливість розділити разом споглядання картин майстра та його наставників, друзів та учнів!», – зазначили у Національному музеї «Київська картинна галерея».

Окремої уваги заслуговує кураторська робота. Над проєктом працювала мистецтвознавиця Олена Боримська, менеджеркою виставки стала Єлизавета Шуляк. Завдяки їм експозиція отримала глибоке концептуальне наповнення, а також вдале просторове вирішення, яке дозволяє глядачеві по-новому подивитися на спадщину Мички у контексті закарпатського живописного осередку.

Виставка «Золтан Мичка. Лінія наступності» доступна для огляду у приміщенні музею на вулиці Терещенківській, 9 (м. Київ). Вартість повного квитка становить 150 гривень, для пільгових категорій – 75 гривень. Відвідати експозицію можна з 11:00 до 18:00 у будні (вівторками – до 19:00), за винятком понеділка та четверга. Каса працює до 17:20 (у вівторок – до 18:20).

Нагадаємо, що 22 квітня у Великій залі Національної академії мистецтв України відкрився мистецький проєкт «Знаки та символи у народному мистецтві». Його мета — зберегти традиційні художні техніки та сприяти популяризації української візуальної культури. У межах виставки представлені роботи сучасних майстрів, що відтворюють глибоку символіку народного мистецтва.

Джерело матеріала
loader
loader