/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2F1a5196d9a9b1494c899be58bea6c554e.png)
Мобілізація в Україні з 1 травня: до чого готуватися студентам
В Україні триває воєнний стан та загальна мобілізація. Активно призиватимуть на військову службу і в останній місяць весни. Чи варто студентам чекати на повістки у травні, розповів адвокат Роман Сімутін у коментарі для видання "УНІАН".
В уряді зареєстровано законопроєкт, який пропонує скоротити категорії студентів, які мають право на відстрочку.
"Якщо не будуть запроваджені зміни до законодавства, то студентів не мобілізують з 1 травня. Урядовий законопроєкт передбачає скорочення категорій студентів, які мають право на відтермінування", - зазначив Роман Сімутін.
Проте, на думку адвоката, ця ініціатива не набуде чинності так швидко, тому у травні не має бути масового призову студентів.
Мобілізації не підлягатимуть аспіранти, кандидати на докторський ступінь та викладачі. Втім, для аспірантів запроваджують додаткові перевірки, через які вони можуть опинитися у полі зору ТЦК.
"Чиновники вже зазначали, що планується серйозне скорочення кількості аспірантів. Якщо аспіранти не складуть іспит зі знання англійської, то будуть відрахування з вишів", - заявив правозахисник.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, втратив роботу, а бронювання залишилося: кого не чіпатиме ТЦК навіть після звільнення.
Крім того, інформаційний портал "Знай" повідомляв, штрафи отримають і заброньовані працівники, і підприємство: за що покарає ТЦК.
