Хотіли як краще – отримали зростання тарифів: нова "схема" з комуналкою у Києві порушила мінімум 2 закони
Хотіли як краще – отримали зростання тарифів: нова "схема" з комуналкою у Києві порушила мінімум 2 закони

Хотіли як краще – отримали зростання тарифів: нова "схема" з комуналкою у Києві порушила мінімум 2 закони

У столиці продовжує набирати обертів комунальний скандал – виявилося, що масове підвищення тарифів на обслуговування будинків, про яке кияни дізналися останні місяці, може бути просто незаконним. Про це ми неодноразово писали раніше.

Йдеться не про дрібниці – суми у квитанціях зросли у півтора-два рази, і, як з'ясувалося, все почалося з розпорядження екс-глави КДВА Сергія Попка. У ньому він доручив призначити "нових" керуючих компаній для житлових будинків і одночасно дав зелене світло зростання тарифів.

Про це на ZN.UA розповів директор аналітико-дослідницького центру "Інститут міста" Олександр Сергієнко.

Борги за комуналку, Домофонд

Проблема в тому, що подібні рішення (за законом) має приймати виключно виконавчий орган Київради, і точно не районні адміністрації, на які Попко чомусь вирішив усе "спихнути".

"У випадку Києва виконавчий орган Київради наразі – це Київська міська державна адміністрація, тому доручення цієї справи РДА суперечить закону «Про місцеве самоврядування в Україні» (стаття 30, пункт а) підпункту 20). Ось у цьому злощасне розпорядження КМВА №1311 є незаконним (нікчемним) від самого початку", – каже експерт.

Сергієнко також нагадав, що ще з лютого 2023 року діє мораторій на конкурси щодо призначення нових керуючих компаній – до закінчення військового стану. Отже, всі ці конкурси – фікція. І все, що з них вийшло, включаючи підвищення тарифів, має бути скасовано.

Комуналка, фото: 5 канал

При цьому навіть після зміни глави КДВА і появи нового розпорядження, яке формально скасовує ініціативу Попко, ситуація залишилася підвішеною. Проведені конкурси не скасували, тарифи не перерахували, розрахунки ніхто не оприлюднив. А люди продовжують платити за завищеними цінами.

"Розпорядження Ткаченка (від 21 березня 2025 року №204) вийшло 21 березня, а на той час усі конкурси було вже проведено і нові тарифи затверджено, тож нічого вже скасовувати – finita la comedia, або як кажуть у дворовому футболі, – заграли", – каже експерт.

За його словами , така "багатоходівка" – пряме перевищення повноважень, за яке хтось повинен відповісти. Кияни тим часом продовжують шукати правду – і сподіватися, що нова влада в місті не продовжуватиме старі схеми.

Крім того, оплата проїзду банківською карткою подорожчає: влада оновлює тарифи

Джерело матеріала
loader