Чиказька мафія в Кремлі: що зрозумів Обама про Росію і чому сидів склавши руки у 2014-му
Чиказька мафія в Кремлі: що зрозумів Обама про Росію і чому сидів склавши руки у 2014-му

Чиказька мафія в Кремлі: що зрозумів Обама про Росію і чому сидів склавши руки у 2014-му

Чому Барак Обама у 2014 році сидів склавши руки і не протидіяв анексії Криму? Це риторичне запитання ставить журналіст Віктор Шлінчак, відштовхуючись від книжки експрезидента "Земля обітована", з якої зрозуміло: автор уже тоді все розумів про росіян…

Я дуже добре памʼятаю, як Обама став президентом. Посольство США у день виборів організувало великий банкет в "Хаяті" й збирало українських віпів, журналістів, аналітиків. "Change" — звучало свіжо, нагадувало рухівське "Потрібні зміни", а Обаму, на відміну від республіканця Маккейна, більшість українців сприймали як надію для світу.

Це потім, коли уже в другій каденції Обама досить стримано відрефлексував на захоплення росіянами Криму, його симпатії в Україні сильно похитнулись. Існує легенда, що якраз Маккейн вимагав від Обами ввести американські есмінці в Чорне море, щоб убезпечити Україну від російської агресії, проте…

Але Обама написав кілька книжок, які навіть сьогодні варті уваги. Коли ти не при владі, зі сторони дивитися на певні речі набагато легше. "A Promised Land" (2020 рік) — одна з таких книжок, що заслуговує на уважне прочитання. Якраз на днях гортав її знову. А потім навіть тут, у ФБ, побачив знакову цитату, яку навіть колись підкреслив. Ось вона:

"Я не можу зрозуміти російський характер. Я багато разів зустрічався з російськими політиками. Росіянин нахабно бреше і дивиться у твої очі й знає, що ти бачиш цю брехню і йому зовсім не соромно. Брехня — це саме те, що переслідує всюди російську владу. На всіх зустрічах з російськими політиками у мене склалося враження, що усім їм був важливий тільки монолог, а твої зауваження чи заперечення взагалі не цікаві. І тобі в кращому випадку дають сказати декілька слів на камеру.

Віч-на-віч, я тільки слухав тих, з ким зустрічався. Тільки-но встигав привітатися і почати щось говорити, як одразу ж починався нескінченний монолог, у яких докладно і жорстко викладалися всі претензії до США і невдоволення з різних боків.

Російські політики мені нагадали людей, які колись заправляли чиказькою мафією в період "Великої Депресії" в Америці.

Будучи Президентом США і маючи справу з політиками різного рівня в Росії, я розумів, що мені доводиться спілкуватися не з високоосвіченими людьми, а з вихованими вулицею, жорсткими, позбавленими будь-яких сентиментів, вузьколобими типами, які ніколи не виходили за межі свого обмеженого досвіду і які завжди цінували дах, хабарі, шантаж, обман і насильство, що періодично виникало, як законні методи своєї діяльності. Дипломатичної мови для російських політиків узагалі не існує, є притискання до стінки та мова "своїх понять".

* * *

Не будучи особливим симпатиком Обами (як і Байдена), — бо важливі не слова, а справи — у мене тільки одне запитання: якщо ви все це відчували, то чому, чому не діяли, щоб зупинити весь цей непотрібний потік брехні та словесної діареї Путіна?

Автор висловлює особисту думку, яка може не співпадати із позицією редакції. Відповідальність за опубліковані дані в рубриці "Думки" несе автор.

Джерело

Важливо "Поступка Росії — це відмова від захоплення всієї України": Трамп розповів, що "тисне" на Кремль (відео)
Теги за темою
Росія
Джерело матеріала
loader
loader