300 колаборантів чекають на обмін, але Москва не спішить забирати українських зрадників
300 колаборантів чекають на обмін, але Москва не спішить забирати українських зрадників

300 колаборантів чекають на обмін, але Москва не спішить забирати українських зрадників

300 колаборантів чекають на обмін, але Москва не спішить забирати українських зрадників

Російська влада поінформована про бажання кожного з колаборантів виїхати до РФ.

На сайті державного проєкту "Хочу к своим" представлено 300 профілів колаборантів, які бажають виїхати до Російської Федерації за умови повернення засуджених там українців з російської неволі. 

Їхнє звернення направлене до РФ, створено профілі, у яких вказано час очікування зрадників на виїзд.

Про це повідомляється на сайті проєкту.

Російська влада поінформована про бажання кожного з цих українських зрадників виїхати до РФ. Але Москва відмовляється повертати своїх колишніх агентів. Тепер, опинившись у в’язниці, вони цікаві Росії тільки в якості матеріалу для пропаганди та фейків.

Наприклад, мешканець Дніпропетровщини за допомогою Інтернет-месенджерів надсилав представникові ФСБ Російської Федерації повідомлення та знімки екрану із місцями розташування блокпостів, де несуть службу військовослужбовці ЗСУ, фіксував розташування сил Протиповітряної оборони ЗСУ та надсилав інформацію представникові ФСБ Російської Федерації. Отримав термін - 15 років ув'язнення. Він чекає відгуку своїх кураторів вже понад рік, але ніхто більше не цікавиться його долею. І таких багато.

Пр цьому користувачі сайту hochuksvoim.com станом на 30.04.2025 здійснили 740 тисяч переглядів сторінок з профілями колаборантів.

1 колаборант, вже скористався можливістю виїзду до РФ за умови повернення українців з російської неволі - його обміняли.

5 колаборантів припинили співпрацю з ворогом завдяки проєкту.

35 потенційних колаборантів перевіряються завдяки отриманій інформації від уважних громадян.  

20 громадян, які не бажають жити в Україні, проте виявляють бажання жити в Росії, залишили заявки через спеціальну форму на сайті проєкту. Зазначені заявки опрацьовуються представниками Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Автори проєкту "Хочу к своим" звертаються до кожного і кожної, хто досі працює на ворога або планує це зробити: зайдіть на сайт та перегляньте профілі тих, хто поклався на слово російських кураторів, - ви зрозумієте, чим закінчується співпраця з ворогами України. Їхній приклад дає вам шанс зробити правильний висновок і припинити співпрацю з ворогом. Інакше ви опинитеся за гратами, забуті власним народом і покинуті своїми колишніми московськими “наставниками”, які зараз просять вас діяти проти українців і обіцяють золоті гори, а потім просто викреслюють вас з усіх списків.

Покарання за колабораційну діяльність залишається соціально чутливим. На третьому році повномасштабної війни в українському суспільстві існує очевидний запит на справедливість щодо тих, хто свідомо йшов на співпрацю з ворогом. З іншого боку, факт перебування на тимчасово окупованих територіях не є злочином, хоча саме цією тезою спекулює російська пропаганда. Мовляв, «у разі повернення України на мешканців цих територій не очікує нічого доброго».

До 24 лютого 2022 року у нас фактично була одна судова справа щодо колабораціонізму, яка завершилася вироком. Починаючи з березня 2022 року ситуація змінилася докорінно. Але що українці вважають колабораціонізмом? Як і кого карати за це?

Джерело матеріала
loader
loader