Amnesty International опублікувала звіт про військові злочини РФ проти України
Amnesty International опублікувала звіт про військові злочини РФ проти України

Amnesty International опублікувала звіт про військові злочини РФ проти України

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International у щорічному звіті вказала, що Росія під час агресивної війни проти України вчиняє воєнні злочини.

Навмисно цілили по мирних жителях

– Зросли жертви серед цивільного населення, оскільки російські війська застосували заборонену зброю, виводили з ладу критично важливу цивільну інфраструктуру і, згідно з наявними даними, навмисно цілилися по мирних жителях, – ідеться у звіті.

Зазначається, що на окупованих Росією територіях тривали репресії через неросійську ідентичність, відбувалися страти, тортури та інше жорстоке поводження з цивільними ув’язненими та військовополоненими.

Втрати серед цивільного населення

Правозахисники вказують, що втрати серед цивільного населення були вищими, ніж у 2023 році, і часто відбувалися далеко від лінії активних бойових дій, оскільки Росія продовжувала обстрілювати населені пункти ракетами та безпілотниками.

Зараз дивляться

– Ці атаки включали атаку на Національну дитячу спеціалізовану лікарню Охматдит у Києві, яка була серйозно пошкоджена після удару крилатою ракетою 8 липня – очевидний воєнний злочин, – написали автори звіту.

Вони також згадують, що Росія продовжувала систематичні атаки на енергетичну інфраструктуру, і, станом на травень 2024 року, 70% теплових потужностей України були або зруйновані, або перебували в окупації.

Страти військовополонених

В Amnesty International підкреслили, що з’являється дедалі більше свідчень про позасудові страти українських військовополонених російськими військами.

– Генеральна прокуратура України наголошувала, що від 2022 року було страчено щонайменше 147 українських ув’язнених, майже 90% (127) з них – у 2024 році. Хоча Росія зазвичай ігнорувала або відкидала ці повідомлення, – написали правозахисники.

За їхніми словами, сотні українських військовополонених були засуджені в Росії та на окупованих нею територіях України, часто лише за участь у бойових діях.

– Відсутність належної правової процедури в таких судових процесах також є воєнним злочином, – підкреслюється у звіті.

Фото: МОЗ

Джерело матеріала
loader
loader