/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2F9840172ff3786cac5e92ce3a207e1447.jpg)
Китай вимагає перевірки продажу стратегічних портів Панамського каналу
Державне управління з регулювання ринку Китаю (SAMR) наполягає на проведенні всебічної антимонопольної перевірки запланованого компанією CK Hutchison з Гонконгу продажу низки портів, зокрема Панамського каналу, пише Reuters.
Продаж гонконгським конгломератом, який включає два порти вздовж стратегічно важливого Панамського каналу, став дуже політизованим на тлі загострення торговельної напруженості між США та Китаєм.
"Жодна концентрація підприємств не повинна здійснюватися без схвалення, інакше настане юридична відповідальність", - йдеться у заяві Державного управління з регулювання ринку.
Заява була відповіддю на статтю Wall Street Journal від 16 квітня. У ній зазначалося, що судноплавна імперія MSC, яка є частиною консорціуму BlackRock, проводила переговори щодо просування більшої частини угоди, поки вирішуються суперечки щодо двох панамських портів, повідомляє видання з посиланням на обізнаних осіб.
Угода має два компоненти з різними структурами власності - один для панамських портів і один - для решти, додає звіт.
Президент США Дональд Трамп неодноразово заявляв, що хоче повернути Панамський канал, і вітав угоду як "повернення" водного шляху. Проте китайські державні ЗМІ критикували запланований продаж як зраду інтересів Китаю.
У суботу Трамп заявив, що американські військові та комерційні кораблі повинні мати можливість безкоштовно проходити через Панамський канал і Суецький канал.
Минулого місяця магнат Лі Ка-шін, власник CK Hutchison оголосив, що продасть свою 80% частку в портовому бізнесі, який охоплює 43 порти в 23 країнах. Вартість підприємства, включаючи борг, становить 22,8 мільярда доларів.
Сінгапурська PSA International, якій належать інші 20%, також розглядає можливість продажу своєї частки, повідомляють джерела.
Загалом гонконгський конгломерат має інтереси в 53 портах. Порти в Гонконзі та материковому Китаї не були включені в угоду.

